Nela Boudová je sama v čase normálnosti

V každé době bychom měli vědět, co je a co není normální. Dnes už neuvěřitelný příběh o životě a lásce v časech normalizace Sama v čase normálnosti uvede ČT1 v neděli 8. ledna od 20 hodin. Nela Boudová v hlavní roli Marty Sadílkové.


Vítězný text ze scenáristické soutěže, vypsané Centrem dramatické, divadelní a hudební tvorby v roce 2007 na téma »normalizace«, napsala Lucie Konášová a zavede diváky do roku 1977. Život vrchní nemocniční sestry Marty je vyčerpávajícím kolotočem těch nejúmornějších povinností. Nedávno ovdověla a žije sama se svým dospívajícím synem. Jako pravověrná komunistka si však na nic nestěžuje a věří, že bude lépe. Všechno kolem ní je přece normální, tak proč by právě ona měla ztrácet víru. Život naruby jí obrátí mladý přidrzlý údržbář Oskar (Daniel Bambas) s vlasy až po lopatky. Svými názory rozmetá její bezpečný a normální svět…


Dále hrají: Hana Igonda Ševčíková (Vlasta), Zdena Herfortová (Martina matka), Jan Kačer (primář), David Prachař (dr. Fencl), Pavel Nečas (dr. Jarolím), Andrej Lekeš (Martin v 10 letech) a další.
Scenáristka Lucie Konášová je autorkou řady úspěšných televizních děl, např. seriálů Dobrá čtvrť, Nemocnice na kraji města – nové osudy, filmů Operace Silver A, Vůně vanilky či pohádky Anděl Páně. Kamera Vladimír Holomek. Režie Viktor Polesný.

Foto: Česká televize