Národní muzeum zažije Velký třesk talentů!

Natáčení talentové show Česko Slovensko má talent se tento víkend přesune do prostor Národního muzea v Praze. Po natáčecím maratonu v brněnském Mahenově divadle, kde vznikala divadelní kola soutěže, se tak dostává do další fáze výroby. Takzvaný Velký třesk je zásadní část soutěže. Rozhodne se v něm totiž, kteří soutěžící postoupí do semifinálových kol.


„Národní muzeum symbolizuje prostřednictvím svých sbírek jakýsi chrám největších talentů v naší historii. A proto jsme rádi, že máme možnost natáčet Česko Slovensko má talent právě zde. To spojení se jednoduše nabízí,“ řekl k výběru lokace generální ředitel televize Prima Marek Singer.
„Historická budova Národního muzea je od 7. července 2011 uzavřená, připravuje se na svou generální rekonstrukci. V současnosti jsou deinstalovány expozice a budova je téměř prázdná. Návštěvnický provoz v ní tedy již není možný. Proto jsem rád, že díky Česko Slovensko má talent do ní může prostřednictvím kamer televize Prima veřejnost ještě alespoň částečně nahlédnout a připomenout si, o jak významnou národní kulturní památku se jedná,“ říká Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea.


Velký třesk proběhne prakticky stejným způsobem jako v loňském ročníku. Část soutěžících bude rovnou postupovat, část rovnou vypadne a poslední část se utká o účast v semifinále v takzvaných battlech. O semifinále se do Prahy přijede utkat stovka soutěžících z celé České republiky a Slovenska. Z Velkého třesku pak vzejde celkem dvacet sedm semifinalistů, kteří postoupí do tří semifinálových kol. O jejich dalším osudu pak rozhodnou televizní diváci prostřednictvím sms hlasování.
Vysílání druhé série největší talentové show Česko Slovensko má talent začíná již v neděli 4. září od 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima