Nalaďte si rodinnou zábavu na nové televizi Prima family

Společnost FTV Prima pokračuje v profilaci jednotlivých televizních kanálů, na kterých vysílá. Prvního ledna 2012 v 05.59 hodin končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 hodin startuje kanál nový – Prima family. Pro jeho příjem však bude nezbytné v některých případech přeladit přijímač signálu.


„Hlavním důvodem pro vznik nového kanálu je ještě jasnější profilace všech tří televizních stanic skupiny Prima – od 1. ledna 2012 budou všechny naše televize naprosto jednoznačně zaměřené: Prima family na zábavu pro celou rodinu, Prima Cool pro mladé a pro muže a Prima love plná láskyplného ženského humoru,“ vysvětluje Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, a dodává: „V roce 2012 posílíme vlastní tvorbu na všech třech kanálech; na Prima family se budeme věnovat vývoji formátů, které naplňují představu televizních diváků o moderní televizní zábavě. Vizi produkce moderní televizní zábavy pro celou rodinu podřizujeme vývoj nových formátů již několik sezon, a jak bylo znát z výsledků sledovanosti zejména podzimní sezony, je to trend, který diváci oceňují. Nyní tedy nastal čas vnést rodinnou zábavu již do nového, samostatného kanálu Prima family.“
Prima family se, jak již napovídá její název, bude plně orientovat na zábavu pro celou rodinu. Diváci by měli tuto změnu zaznamenat zejména v řadě nových formátů vlastní tvorby. Příkladem může být zábavný pořad Aréna národů, který se zakrátko dostane na obrazovky tohoto kanálu, programový posun bude nabíhat postupně a vyvrcholí v hlavní televizní sezoně, tedy na podzim 2012. Diváci se ale nemusejí obávat, že by přišli například o Prostřeno!, Zpravodajskou hodinu, Cesty domů i další pořady. Stačit k tomu bude jediné – přeladit z TV Prima, jejíž vysílání končí v neděli 1. ledna 2012 před šestou hodinou ranní, na novou televizi Prima family.
Co se změní pro diváky po technické stránce? „Záleží na tom, jakým způsobem diváci přijímají televizní signál. Pro ty, kteří sledují televizi přes satelit, vůbec nic, pro uživatele kabelových sítí by změnu kanálu měl provést automaticky provozovatel této kabelové televize. Pro diváky, kteří využívají set-top-box, máme také dobrou zprávu: Prima family totiž bude vysílat v multiplexu 2, a proto i pokrytí nové televize zůstane stejné, jako tomu bylo u končící TV Prima, v neděli 1. ledna ráno bude tedy stačit pouze přeladit set-top-boxy či televizory (ty, jež jsou již vybavené příjmem digitálního signálu).“
„V případě společných televizních antén doporučujeme divákům upozornit na přeladění správce domu nebo odbornou firmu, která správu antény provozuje. Za případné komplikace s příjmem se velmi omlouváme, a abychom divákům pomohli s řešením případných problémů, bude od úterý 27. prosince 2011 v provozu nonstop konzultační linka 266 700 800, na kterou se budou moci diváci obracet s dotazy ohledně naladění kanálu Prima family. Její číslo najdou diváci spolu s podrobným návodem na řešení případných komplikací při přelaďování na našem webu www.iprima.cz a nebo přímo ve vysílání našich televizí,“ vysvětluje podrobnosti Marek Singer.

Foto: TV Prima