Kdo zachrání princeznu a čerta? Přijďte pomoci Primáčkovi a jeho partě!

Chcete, aby se vaše děti krásně bály? Aby pomohly čarodějnici upéct pavoukové palačinky a princovi zase vykrmit strašlivého draka? A zároveň budou asistovat Primáčkovi a jeho partě, jež znáte z dětského vysílání FTV Prima, při pomoci pohádkovým postavám.

01-primacek_pohadkovy_les_fb
Vezměte je s sebou v neděli 2. října 2016 do Primáčkova Pohádkového lesa v oboře Hvězda v Praze 6. Bude vás tam čekat les plný strašidel, vodníků, draků a rusalek. Děti v něm budou plnit originální úkoly a na závěr se pobaví v Primáčkově herně. Dvoukilometrová trasa, která povede parkem, bude pro děti a rodiče otevřena od 13 do 17 hodin.
Na startu dostanou malí poutníci průvodní dopis s popisem trasy a namalovanými pohádkovými postavami, které cestou potkají. U každé postavy pak dostanou zapeklitý úkol, za jehož splnění získají do dopisu razítko. Pokud splní všechny úkoly, čeká je v cíli u víly Jasmínky a Stromu splněných přání královský poklad.
Pokud chcete být přednostně posláni na cestu v čase, který vám vyhovuje, zaregistrujte se týden před akcí na www.velkadobrodruzstvi.cz do formuláře v rubrice Pohádkový les. Zvolte si čas, který vám vyhovuje, a v tomto čase dorazte na start, vyhnete se tak frontám. Vstup je zdarma a akce se bude konat za jakéhokoliv počasí. Vy i děti se budete dobře bavit! Pro více informací sledujte na FB Velká dobrodružství.

Kdy, kde a jak bude akce probíhat?
Kdy: Neděle 2. října od 13 do 17 hodin
Kde: Obora Hvězda, Praha 6
Jak: Primáček z ranního pásma televize Prima spolu se svou partou dětem představí svět pohádek. Dvoukilometrová stezka je naplněná osmi stanovišti, kde se děti potkají s pohádkovými postavami a u každé z nich splní zadaný úkol. Trasa není náročná, zvládnou ji i maminky s kočárky. Průchod kouzelné stezky trvá zhruba hodinu.
Pohádková říše je plná strašidelných čarodějnic, hladových draků, přenádherných princezen, čarokrásných rusalek a protivných loupežníků. Úkolem dětí je projít dobrodružnou stezkou odvahy a pomoci všem ztraceným pohádkovým postavám vrátit se do Pohádkové říše. Zaklel je zlý skřítek Rampelník, který ukradl kouzelný prsten. Dokud všichni nesplní jeho úkoly, musí zůstat v říši lidí.

02-primacek_pohadkovy_les_plakat
Osm stanovišť Pohádkového lesa:
1) Kouzelná babička
Kouzelné babičce veverky vyházely z košíku klubíčka vlny, a protože špatně vidí, nedokáže je sama posbírat. Úkolem dětí bude jí pomoci a na oplátku dětem babička řekne, jak to všechno bylo.
2) Jeníček a Mařenka s Drdolou
Známá dvojice z pohádky naloupala perníček z Perníkové chaloupky zrovna na místech, kde by to Ježibaba mohla poznat. Děti budou pomáhat Jeníčkovi s Mařenkou zpátky nalepit náhradní perníčky, jinak je babice chytí a zavře do klece!
Drdola ráda hezky vypadá. Nerozumí tomu proč, když je tak hezká, Primáček s ní moc nekamarádí. Neuvědomuje si, že pro přátelství jsou důležité jiné vlastnosti, proto partě občas pěkně zaškodí. Tentokráte se rozhodla trošku zaškodit Jeníčkovi s Mařenkou a ujídat náhradní perníčky. Ale protože jí chybí dobrý pomocník Digoun, který se rozhodl „pomáhat“ čertovi, tak se i přes její chuť na perníčky dětem podaří Jeníčka s Mařenkou zachránit před zavřením do klece.
3) Vodník Šosík s Hrkolem
Vodník je smutný, protože mu skřet v rybníce pomotal dohromady zvířátka. Smíchal ta, která žijí v moři, s těmi, která žijí ve sladkých vodách. Děti vodníkovi pomohou poznat, které zvíře kam patří, a seřadit je.
Hrkol je další člen Primáčkovy party, který však občas nadělá více škody než užitku. Nemyslí to zle, je jen trochu popleta, který se tak někdy dostane do pořádné patálie. Rozhodl se pomáhat vodníkovi, ale jeho pomoc je víc na škodu než k užitku, protože si vodní zvířátka plete. Ale děti mu jistě rády pomohou.
4) Čarodějnice Strašena s Oskarem
Čarodějnice zapomněla zaklínací formulku, která jí pomůže se vrátit do pohádky. V truhličce však lezou brouci, kteří mají texty kouzla napsané na bříšku a očíslované tak, jak jdou slova po sobě. Úkolem bude texty vytáhnout, seřadit je a přečíst.
Oskar, nejlepší Primáčkův kamarád, si vybral, že pomůže čarodějnici. Nikdy totiž nenechá Primáčka i jeho kamarády v úzkých a se vším mu pomáhá. Prožívá s ním všechny radosti a dobrodružství. Výlet do světa pohádek se mu moc líbí.
5) Čert Rarašidlo s Digounem
Čert hlídal Luciferovi, vládci pekel, ohnivé koně. Ti mu však vběhli do zrádné bažiny. Děti budou čertovi pomáhat přivézt koně zpět.
Digoun je velmi chytrý kluk, ale bohužel trošku zákeřný. Primáčkovi závidí, že ho mají všichni rádi, a tak rád s Drdolou vymýšlí nějaké pikle proti celé partě. Tentokráte se rozhodl zaškodit čertovi během přivedení ohnivých koní. Ale díky dětem vše dobře dopadne a i čert se bude moci vrátit do pekelné říše.
6) Princezna Hortenzie s Maruškou
Princezna pláče, protože je v zajetí Rampelníka, který ji nepustí. Jako úkol dostala přebrat pomíchané drahokamy v truhle. Děti jí budou s úkolem pomáhat.
Maruška je holčička, která je také nedílnou součástí Primáčkovy party. Je rozumná, a než něco udělá, vše si dobře promyslí. Když ale potřebuje pomoct Primáček s Oskarem, neváhá ani vteřinu. Proto si vybrala princeznu Hortenzii, které pomáhá přebírat drahokamy.
7) Princ Nebojsa s Primáčkem
Princ Nebojsa přijde o život, pokud nenahází do drakovy tlamy dost zlatých jablíček, aby jej zasytil. Děti mu budou pomáhat jablíčka házet.
Primáček princi pomáhá, protože je zvídavý kluk, který má srdce na pravém místě. Nejradši tráví čas se svými kamarády a objevuje s nimi nové věci. Tentokráte Pohádkový svět. Když zahlédne nějaké příkoří, hned se snaží pomoci a dát vše do pořádku. A tak se rozhodl pomoci Nebojsovi s házením jablíček.
8) Víla Jasmínka
Víla Jasmínka střeží Strom splněných přání. Pokud děti splnily všechny předchozí úkoly a pomohly tak pohádkovým postavám dostat se zpět do Pohádkové říše, víla vybere pro každého účastníka dáreček jako poděkování za pomoc.
Na konci stezky je připravena Primáčkův doprovodný program. Děti si vyzkouší několik úkolů z pracovních sešitů, budou se moci vyfotit s maskotem Primáčka, mohou se zúčastnit Primáčkových soutěží a vyhrát další ceny. Rodiče se občerství v Prima kavárně a děti si mohou nechat namalovat na obličej jednu z pohádkových postav.

03-primacek_pohadkovy_les_planek-akce

Foto: TV Prima