Jste to, co jíte – Nechci být tlustá nevěsta!

Oblíbená show, ve které hraje hlavní roli každé nadbytečné kilo, je zpět! V premiérových dílech pořadu Jste to, co jíte budou hubnout ženy, děti a také manažeři. Zboříme zažité mýty a společně s účastníky se vydáme na cestu ke zdravému životnímu stylu a štíhlé postavě. Odborníci na hubnutí a výživu – doktorka Kateřina Cajthamlová a inženýr Petr Havlíček – podají v prvním díle pomocnou ruku paní Haně Měřínské z Prahy. Nadváha ji trápí už léta, a teď má navíc novou motivaci, proč zhubnout. „Budu se vdávat a nechci být tlustá nevěsta,“ přiznává. Podaří se jí splnit sen?


Paní Hana měla vždy trochu nadprůměrnou váhu. Výrazný zlom však nastal až po prvním těžkém porodu, který byl spojen s následnými zdravotními komplikacemi. Při nedostatku pohybu se váha vyhoupla přes 90 kilogramů. Následovalo rychlé zhubnutí o více než 20 kilogramů, ale po dalším těhotenství se nadbytečné kilogramy zase vrátily.
„Vyzkoušela jsem snad všechny druhy diet, počítání kalorií, dělenou stravu, Atkinsonovu dietu a spoustu dalších,“ říká paní Hana a dodává, že žádný z pokusů nepřinesl kýžené výsledky. Kde tedy dělá zásadní chybu?
Pokud zrovna nedrží dietu, jí paní Hana nezdravá jídla. V její lednici objeví doktorka smetanové a sladké omáčky, tučné sýry a velkou zásobu sladkostí. Paní Hana jich totiž sní téměř kilogram za týden!


Proč se doktorka Cajthamlová rozhodne pátrat po psychických důvodech přejídání sladkým? A proč se nebude odborníkům na zdravý životní styl líbit, že paní Hana chodí několikrát týdně na zumbu? Jak vlastně vybrat vhodnou tělesnou aktivitu pro spalování tuků?
Sledujte cestu za krásnou nevěstou již ve čtvrtek 17. března od 21.20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima