Hříšné tance v Rokoku

Henrieta Hornáčková, známá ze seriálu Cesty domů jako Lucie, nejen nadchla diváky Divadla Rokoko svým tanečním uměním, ale zároveň si sama splnila jeden velký sen. Zatančila si známou choreografii z oblíbeného filmu Hříšný tanec. A pořádně hříšně zatančila i herečka Dana Batulková, kterou znají zase fanoušci Svateb v Benátkách.

CD 8
Henrieta uspořádala pro diváky taneční soirée, na němž se v několika tanečních výstupech představila ona sama i řada dalších jejích hereckých kolegů, kteří jí pomohli sen splnit. Dana Batulková zatančila tango se svým partnerem z taneční soutěže Janem Onderem. „Nemáme čas trénovat, ale Honzík byl tak hodný, že se mnou zašel do jedné tančírny a párkrát jsme tam naše číslo odtančili, abych zase získala jistotu. Mám pocit, že když mě lidi vidí tančit, dívají se na mě už trochu jako na atrakci,“ říkala Dana s nadsázkou, což jí její taneční partner vymlouval. „To není pravda, moc dobře vnímám, když s Danou tancujeme, jak jsou z ní lidi unešení, oni ji milují,“ vysvětloval.

CD 27
Henrieta byla ten večer nejen roztančená, ale i velmi rozlétaná. „Bylo to tak strašně rychlé, že ani nevím, jestli jsem si ten večer užila. Ale ano, užila, i když jsem byla hodně nervózní. Splnila jsem si jeden ze svých dávných snů – zatancovat si známou scénu z Hříšného tance, jsem šťastná.“ Toto přání si Henrieta splnila, čeká už ve frontě nějaké další? „Mám jedno tajné přání, doufám, že se mi splní, ale nemůžu ho říct,“ smála se.

CD 20
Na soirée se podílel i Henrietin manžel – divadelní režisér David Drábek, který byl jedním z moderátorů večera. „Henie chtěla lidem ukázat, co pro ni tanec a pohyb vůbec znamená. Já jí s tancem nepomůžu, ale věděl jsem, že když mě bude mít nablízku, bude možná o něco klidnější. Co by měla Henie udělat, aby splnila zase můj sen? Oba milujeme klidné večery s naším kocourem u krbu. Stačilo by mi proto, kdybychom mohli třeba čtrnáct dní zůstat doma a nikam nechodit, být v klidu – ona nevymýšlet žádné kroky, já neřešit žádnou práci. No, budu skromný, i tři dny by mi stačily,“ smál se.

Foto: TV Prima