Herci ze seriálu Všechny moje lásky vařili čtyřchodové menu!

Osm divaček primáckého seriálu Všechny moje lásky zažilo odpoledne plné překvapení. Společně se seriálovými herci připravili čtyřchodové menu v největším kulinárním studiu ve střední Evropě.


Výherkyně z různých měst z celé republiky si společně s herci Zdeňkem Piškulou, Janou Bernáškovou, Klárou Sedláčkovou-Oltovou a Veronikou Kubařovou nejdřív prohlédli kulinární studio, kde se jídla nejen připravují, ale především fotí pro různé časopisy. Rozdělili se do dvou skupin, nalili si sklenku šampaňského a za dohledu dvou mistrů kuchařů se pustili do hráškového krému s mléčnou pěnou ozdobeného slaninou a vzápětí salátu s lososem a křepelčími vajíčky. Jako hlavní chod připravili telecí řízečky v parmazánovém těstíčku s brambůrkami s mangoldem a sušenými rajčaty a hostinu završili dezertem – dvoubarevnou čokoládovou pěnou s malinovým pyré.
Zdeněk Piškula se doma kuchyni prý raději vyhýbá, ale tady si vedl velmi dobře. „Já nejím ryby, ale pečeného lososa na salátu jsem snědl a překvapilo mě, jak mi chutnal. Hráškový krém mi taky moc chutnal, máma ho doma často vaří. Moje nejoblíbenější jídlo je ale pizza a je mi jedno, co na ní je, kromě ryb nebo hub,“ přiznal Zdeněk.


Veronika Kubařová byla nadšená z nekonečných regálů s hrnci, talíři, miskami a dalšími kuchyňskými doplňky různých značek a barev. „To je ráj, nemůžu z těch věcí spustit oči, kuchyňské doplňky miluju. Donedávna jsem bydlela v malinkém bytě, kde jsme měli jen jeden hrnec. Už jsme se přestěhovali do většího a hrnce máme čtyři, a když tady vidím tu nádheru, mám chuť si hned jít něco koupit,“ smála se. „Pro sebe mě vařit nebaví, ale ráda vařím pro přítele nebo kamarády. Můj přítel je ale vynikající kuchař a do kuchyně mě často ani nepustí,“ říkala Veronika.


Janu Bernáškovou překvapily některé fígle profesionálních kuchařů ohledně vaření vajec nebo přípravy bylinek. „Vařit mě docela baví a kolikrát se chystám zkusit i nějaký recept, který si vytrhnu z časopisu. Ale nakonec nemám čas, tak připravím něco osvědčeného a hlavně rychlého. Poslední dobou nemám čas nejen na vaření, ale ani na jídlo, pořád od něj odbíhám. Pro mě je svátek, když jdeme s manželem jen sami dva spolu na večeři, kterou si v klidu vychutnáme. Udělá mi tím větší radost než nějakým dárkem,“ vysvětlovala Jana.


Na vaření nemá moc času ani další herečka s dvěma malými dětmi Klára Sedláčková-Oltová. „Těším se, až děti malinko povyrostou a všechno bude trochu klidnější. Ale pořídila jsem si skvělé titanové nádobí. A ještě si přeju – třeba od Ježíška – speciální japonský nůž. Držím se teorie, že na každou činnost je potřeba se především dobře vybavit. Až ten nůž dostanu, věřím, že doma přestaneme vařit a začneme vytvářet podobné kulinářské zázraky, jakých jsme byli dneska svědky tady ve studiu,“ plánovala Klára.

Foto: TV Prima