Henrieta Hornáčková bude zase stát na špičkách

Henrieta Hornáčková, známá z primáckých Cest domů, není jen seriálová a divadelní herečka. Svým fanouškům se za pár dní představí také jako tanečnice, a to na svém autorském soiré v divadle Rokoko, na něž si pozvala i řadu hostů.


„U nás v divadle je tradice pořádat občas tematicky zaměřený večer, který vedení začalo nazývat soiré. Skoro všichni kolegové, kteří je pořádali, je měli většinou zaměřená na šanson nebo jiné písničky. A protože já mám jednu velkou životní lásku, a tou je tanec, rozhodla jsem se uspořádat první taneční soiré,“ říkala Henrieta.


Na soiré zatančí i Dana Batulková, a to tango s Janem Onderem, svým partnerem z taneční soutěže. „My s Honzíkem poslední dobou moc netrénujeme, oba máme hodně práce, on jako taneční mistr, mně zabírá hodně času například natáčení seriálu Svatby v Benátkách. Ale těším se, že si spolu zase zatancujeme,“ říká Dana.


Henrieta se na večer těší ještě z jednoho důvodu. Kdysi se věnovala baletu a v určitém období s kariérou baletky musela ze zdravotních důvodů přestat. Na soiré ale bude mít na nohou po delší době zase baletní špičky. „Kvůli tomuto večeru jsem si pořídila špičky úplně nové, a když mi přišly, měla jsem z nich stejnou radost, jako kdysi ze svých úplně prvních špiček, když jsem byla malá holčička,“ říkala Henrieta.


Henrieta »svůj« večer pilně trénovala a ve zkušebně další kolegy, kteří budou na soiré tancovat s ní, i trochu pérovala. „Henie je naše kamarádka a kolegyně z divadla, hrajeme spolu všichni v představení Drž mě zlehka, miluj mě něžně. Když nás poprosila, jestli bychom jí na jejím večeru nezatančili, rádi jsme přijali,“ říkali Zbyněk Fric, Jiří Hána, Lucie Pernetová, Patricie Soukupová a další kolegové a zároveň se shodli, že Henrieta je učitelka dobrá a umí být i přísná.

Foto: TV Prima