Generální ředitel Novy Andruško je prezidentem!

Generální ředitel TV Nova Jan Andruško se ujímá funkce prezidenta Asociace televizních organizací a navazuje tak na mandát, který byl společnosti CET 21 udělen v loňském roce.


Jan Andruško byl v souladu se stanovami ATO zvolen na dobu jednoho roku. S ohledem na to, že zástupce TV Nova vykonával funkci prezidenta Asociace televizních organizací již od června minulého roku, je Jan Andruško připraven v polovině roku, kdy by měl vypršet původní roční mandát udělený zástupci společnosti CET 21, nabídnout svůj odchod z funkce, aby byl zachován princip její rotace v rámci jednoletého funkčního období. „Jsem rád, že se podařilo zachovat v této funkci roční mandát pro TV Nova. Rád bych v pozici prezidenta ATO navázal na práci svého předchůdce a podílel se na prosazování společných zájmů členů organizace,“ říká generální ředitel TV Nova a prezident ATO Jan Andruško.
Asociace televizních organizací je zájmové sdružení, které od roku 1997 v tuzemsku zajišťuje elektronické měření sledovanosti televize. Řádnými členy jsou Česká televize, CET 21, FTV Prima a Asociace komunikačních agentur České republiky. Přidruženými členy ATO jsou společnost Barrandov Televizní Studio a mediální zastupitelství At Media CZ.

Jan Andruško
Od ledna 2011 je generálním ředitelem TV Nova. Stojí za celkovým chodem společnosti, spoluzodpovídá za obchodní vedení firmy. Od roku 2005 se Jan Andruško v rámci KBA (advokátní kancelář Kotrlík Bourgeault Andruško) podílel na všech významných projektech ve skupině TV Nova včetně její restrukturalizace, procesu digitalizace, přípravy a implementace obchodní politiky.

Foto: TV Nova