Eva Decastelo dohodila Martinu Krausovi hlavní roli ve filmu

Fanynky Martina Krause se mají na co těšit. Mohou ho sledovat nejen v primáckém seriálu Cesty domů, ale za pár měsíců se objeví také ve filmu Lovci a oběti. Roli mu dohodila moderátorka Eva Decastelo.


K roli se prý Martin dostal neuvěřitelnou náhodou. „Potkal jsem se s Evou na nějaké akci a když mě uviděla, vyhrkla: ,Jé, tebe já strašně moc potřebuju. Já mám pro tebe roli ve filmu.ʻ Myslel jsem si, že je to fór, a bral to malinko s nadhledem. Ale pak jsme si dali schůzku a já překvapeně zjistil, že je to dokonce hlavní role. Vzápětí jsme se sešli i s režisérem Davidem Beránkem a za čtrnáct dní už jsem měl první natáčecí den,“ vysvětloval Martin.
Překvapením ale ještě nebyl konec. Martin zjistil, že jde o hudební film a on má ztvárnit kluka, který hraje na kytaru a na klavír. „Hudbu mám rád, ale na žádný hudební nástroj nehraju a ani nezpívám – a nebyl čas se naučit alespoň základy. Naštěstí je tu playback,“ směje se Martin. „Ve filmu hraju kluka, který má rád hudbu a ženy a život a je svým založením bohém. Proto se dostane do složité situace, s níž si neumí moc poradit. A bohužel se spojí s mafií, čímž si život ještě víc zkomplikuje,“ vysvětluje Martin.


Martinovu maminku hraje ve filmu Veronika Freimanová, s níž se herec potká i v seriálu Cesty domů, kde má Veronika úlohu jeho potenciální tchyně. „Veronika je skvělá jako maminka i jako případná tchyně, vážím si jí jako člověka i jako herečky, je pro mě moc příjemné s ní pracovat,“ říká Martin.
„S Martinem se potkáváme při práci už poněkolikáté a i mně se s ním moc dobře hraje. Momentálně jsme dotočili scénu, v níž se hádáme a já se mu snažím pomoct vyřešit jeho problémy. Ale to je ojedinělé, jinak si je řeší sám. Hudební filmy mám ráda, ale zpívat neumím a nezpívám, snad jedině v autě, když jedu sama. Takže zpívání jsem naštěstí ušetřena,“ směje se Veronika.


Film Lovci a oběti vypráví příběh mladých lidí, kteří řeší trable s láskou, hledají uplatnění a své místo v životě. Situaci jim zkomplikuje střet s tvrdou realitou života, s níž se musejí naučit vypořádat. Jak už název napovídá, někdo je v tomto příběhu lovcem a jiný obětí. Ale není úplně jednoznačné, kdo je kdo. Ve filmu si dále zahrají Nikol Kouklová, Martin Písařík, Jaromír Nosek, Tomáš Hanák, Karel Heřmánek ml., Eva Decastelo a další. Film oživí dvanáct originálních písniček různých žánrů a také animované části v duchu komiksu, které budou některé scény zakončovat.

Foto: TV Prima