Cesty domů: 38. díl – Lapiduch v hrsti

Soňa ví, v jak těžké situaci se ocitl Honza, a snaží se mu pomoct a rozptýlit ho. Proto ho nechává trávit víc času s klukama. Jako rodiče je čeká těžký úkol. Jak řeknou svým synům, že jejich táta bude asi obviněný z vraždy a možná půjde do vězení? Šimon dostal vyhazov z nemocnice, ale zasáhne docent Bernát. Vymyslí, jak mladému doktorovi pomoct, aby nemusel z nemocnice odejít. Přijme Šimon jeho nabídku? A co na to řekne Vendy? Vencl je naštvaný, že Alice s Ríšou unikli trestu za to, co mu udělali. Tak si najde jinou oběť, které se rozhodne škodit. Nakolik uspěje tentokrát?


Vendy si musí přiznat, že se těší na každé setkání se Šimonem. Mrzí ji, že kvůli ní dostal vyhazov z nemocnice. Teď je na řadě se vzájemným pomáháním zase ona. Jenže jí došly nápady. Místo ní přijde se zajímavým nápadem její otec. Když si Šimon odkroutí tři měsíce jako pomocná síla na kardiochirurgii, může se zase vrátit na internu. Jenže Šimon o milodary nestojí. Raději přijme místo doktora v Ostravě. Vendy je naštvaná. Ona by raději brala lapiducha v hrsti než doktora někde v Ostravě.
Soňa se snaží Honzu trochu rozptýlit a taky ho tak trochu hlídat, aby nebyl sám. Proto ho nechává trávit víc času s klukama. Je jí jasné, že Pekárkova smrt a následné obvinění ho psychicky rozložilo. Obzvlášť, když je ještě postavený mimo službu. Před Soňou a Honzou stojí ještě jeden zásadní problém. Jak řeknou klukům, že jejich táta bude asi obviněný z vraždy a možná půjde do vězení?


Hlaváček tlačí na Mílu. Od policejní inspekce má všechny podklady k tomu, aby Honzův případ uzavřel. Navíc i svědka, který všechno viděl. Takže Honza je pro něj jasný viník. Míla ale hraje o čas. I když všechno mluví proti němu, ona Honzovi věří. Stejně jako Vejnar s Klecánkem, kteří všechen čas věnují tomu, aby dokázali, že svědek je falešný a Honza nevinný. Podaří se jim to?
Rudolf si to jen nerad připouští, ale má starost o Šimona. Když ředitel Dvořák zjistil, že na sádrování Vencla se podílela i Alice, rozumně vrátil rozhodnutí o trestu do pravomoci primářů. Věděl, že Rudolf by nevyhodil ani jeho dceru, ani svého syna. Jenže Šimon patří na internu a zdejší primář mu dal výpověď. Rudolf s ním ale domluví, že pokud Šimon odslouží tři měsíce jako pomocný personál na kardiochirurgii, bude moci zůstat. Přijme Šimon takovou nabídku? Obzvlášť, když je od Bernáta?


Když Vencl zjistí, že Alice s Ríšou na oddělení zůstávají, je hodně zklamaný. A to, že u nich na kardiochirurgii Šimon dělá lapiducha, je jen malé zadostiučinění. Ze vzteku hledá, jak by se pomstil. Začne tím, že před Ríšou začne osočovat Kači a posmívat se, že se kdysi zřekla dítěte. Ríša se ale nedá vyvést z míry, Kači mu celý příběh už dávno pověděla. A Kači si Venclovy narážky nenechá líbit. Co mu poví?
Sledujte třicátý osmý díl seriálu Cesty domů v pondělí 21. března ve 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima