Česká televizní premiéra Funny Games na Nova Cinema

Velmi zajímavé novinky přinese televizním divákům stanice Nova Cinema o nadcházejícím víkendu. V neděli 6. května se můžou diváci těšit na českou televizní premiéru filmu Funny Games USA, kterou televize uvede pod značkou Nova Exclusive. V sobotu 5. května pak tento kanál premiérově odvysílá hudební film Napříč vesmírem, který je plný písní skupiny Beatles.


V neděli 6. května od 21.55 hodin uvede pod značkou Nova Cinema Exclusive českou televizní premiéru filmu Funny Games USA. Když se dvojice Peter a Paul objeví u dveří luxusního venkovského sídla, nemá nikdo z rodiny, která tam vyrazila na prodloužený víkend, tušení, co je za pár chvil čeká. Chlapci působí mile, mají na sobě elegantní bílé rukavičky, ale zdání klame, což se ukáže záhy – když Paul vyvolá sázku, že budou do druhého rána mrtví. Zvrácená hra začne nabírat rychlé otáčky. Film Funny Games USA z roku 2007 je hollywoodským remakem o deset let staršího rakouského filmu Funny Games. Zajímavostí je, že oba filmy režíroval stejný režisér – Mike Haneke – a že jeho americký remake je velmi věrný své původní předloze a následuje ji záběr po záběru. Snímek je sondou do dnešní brutální společnosti a toho, jak ji ve stále větší míře ovlivňuje a ovládá agresivita a násilí. V hlavních rolích se objevili Tim Roth, Naomi Watts, Michael Pitt či Brady Corbet.


Další zajímavou novinku mohou diváci vidět o den dříve, v sobotu 5. května od 20 hodin, kdy Nova Cinema vysílá premiéru hudebního filmu Napříč vesmírem. Ukáže nám příběh mladého liverpoolského přístavního dělníka Juda, který se vydává do Spojených států, aby zde našel svého otce, amerického vojáka. V Princetownu se seznámí se studentem Maxem a jeho sestrou Lucy. Spřátelí se a vyrážejí společně do New Yorku, kde si užívají života mezi květinovými dětmi a jsou vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Jenže Amerika válčí ve Vietnamu a pocit svobody a vzájemné lásky netrvá věčně… Snímek Napříč vesmírem (natočený v roce 2007) je velkou poctou Beatles. Celý film je protkán jejich písničkami a většina postav v něm byla pojmenována po různých písních této skupiny (Jude, Mr. Kite, Dr. Robert, Lucy), stejně tak samotný název filmu je odvozen od názvu beatlesácké skladby Across the Universe. Produkci filmu přímo podporovali Paul McCartney a Yoko Ono, kteří byli režisérce Julii Taymorové kdykoli k dispozici na telefonu pro konzultace a rady ohledně dobových reálií.

Foto: TV Nova