Poslechněte si exkluzivní ukázku z knihy Eragon od Christophera Paoliniho

U příležitosti návštěvy Christophera Paoliniho v České republice vydává nakladatelství Fragment audioknihu Eragon. Čtená verze prvního dílu bestsellerové ságy Odkaz Dračích jezdců vychází exkluzivně pouze v digitální podobě a výhradním prodejcem audioknihy je Audiotéka.cz.


Čtyřdílný Odkaz Dračích jezdců je po Harrym Potterovi asi nejpopulárnější současnou fantasy sérií s oddanou fanouškovskou základnou napříč všemi věkovými skupinami. Vypráví příběh chlapce Eragona a jeho dračice Safiry, kteří společně bojují o osud království ovládaného krutým králem Galbatorixem. Autor začal psát první knihu původně plánované trilogie ve svých pouhých patnácti letech, a přesto jde o dílo pozoruhodně vyzrálé a propracované.
Netrpělivě očekávaný čtvrtý díl Inheritance, který je vyvrcholením fantasy série ze světa Dračích jezdců, vydalo nakladatelství Fragment před několika týdny a Christopher Paolini jej právě v těchto dnech přijel osobně představit českým čtenářům. V rámci setkání s novináři autor mimo jiné uvedl, že se s největší pravděpodobností v budoucnosti do světa Alagaësie vrátí, ale s odlišným příběhem. V současnosti má rozpracovánu celou řadu námětů různých žánrů a jeho příští román bude pravděpodobně science fiction.


Nekrácenou audio verzi Eragona načetl svým charakteristickým hlasem herec Martin Stránský. Ten v poslední době dokázal zaujmout mimo jiné jako interpret audioknih Steve Jobs a Muži, kteří nenávidí ženy. Zákazníci Audiotéky mohou audioknihu o délce 18 hodin stahovat přímo z webu www.audioteka.cz jako soubory ve formátu mp3 nebo pomocí aplikací pro chytré mobilní telefony za cenu 299 korun.
Christopher Paolini je v Praze a jeho autogramiáda se uskuteční v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v sobotu 5. května od 16 hodin.

Zde si můžete poslechnout ukázky z knihy Eragon v podání Martina Stránského:

[audio:028-eragon01.mp3] [audio:028-eragon02.mp3]

Foto: Nakladatelství Fragment