Batulková, Knor a Nový komentují nejlepší filmové hlášky

Kdo by neznal věty typu „Zavřete oči, odcházím“, „Stěrače stírají, ostřikovače stříkají“ nebo „Hliník se odstěhoval do Humpolce“? Moderátor Martin Dejdar a trojice porotců přináší už třetí díl zábavného pořadu Prima family Česká 30. Tentokrát vám nabídne ty nejlepší a nejvtipnější hlášky z českých filmů. Do unikátního žebříčku je sestavili a komentovat je budou herečka Dana Batulková, moderátor a bavič Miloš Knor a herec a sportovec Pavel Nový. Kterou z nich si oni sami oblíbili a jakou kolem sebe nejčastěji slýchají? Sledujte třetí díl pořadu Česká 30 ve čtvrtek 15. března na Prima family ve 20 hodin.


Některé filmové výroky jsou opravdu nesmrtelné. Dávno zlidověly a používají se někdy i v úplně jiných souvislostech. Přesto si každý vybaví, v jakém filmu zazněly. Je snad někdo, kdo by nevěděl, kam se odstěhoval Hliník? Nebo že Matýsek se zase posral? Ve výběru třiceti filmových výroků ale zaznějí i takové, na něž už diváci možná trochu pozapomněli. Víte například, v jakém filmu zazněla věta „Všichni jsme Gogo“? Nebo kdo si zarýmoval „Máš místo mozku z piva kostku“?


Herec a sportovec Pavel Nový si zahrál v minimálně jednom filmu, který se výroky jen hemží. Některé věty z komedie S tebou mě baví svět, která se pyšní titulem Komedie století, zlidověly a citují je diváci několika generací. Pavel Nový prozradil, že některé z nejvtipnějších výroků byly napsané už ve scénáři, ale mnoho dalších vzniklo až při natáčení. A že se herci mnohdy nechali inspirovat svými vlastními potomky.


Herečka Dana Batulková přiznala, že má ráda české filmy. A mezi nimi samozřejmě také komedii Vrať se do hrobu, v níž si sama zahrála. Ve studiu prozradila, že dávno předtím, než se v jedné filmové komedii objevila teorie teploty sedmého schodu, její babička v Kolodějích dávala pivo chladit přesně stejným způsobem. Že by se tvůrci Vesničky mé střediskové inspirovali u babičky Dany Batulkové?


I bavič a moderátor Miloš Knor si oblíbil komedii Vesničko má středisková. A za jednu z nejhezčích hlášek považuje: „Chlapi, nelejte to pivo z oken, podívejte se, jak vypadám!“ Kolegům ve studiu vyprávěl, že svého času si nejen pamatoval hlášky z oblíbených filmů, ale některé snímky dokonce uměl převyprávět celé nazpaměť.

Foto: TV Prima