Aféry: 2. díl – Bláznivá

Advokát Dan Majer rozplétá spletité vztahy svých klientů a pátrá po příčině, která přivádí manželské páry až do jeho kanceláře rozvodového právníka. Kdysi milující se dvojice teď neváhají čelit rozvodovým tahanicím. Druhý díl nového seriálu Aféry, inspirovaný skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních, uvidíte už v pátek 25. března ve 20 hodin na Primě.


Dan Majer dostane na stůl případ paní Walterové, učitelky občanské nauky na gymnáziu. Je vdaná za kolegu – učitele češtiny Martina a mají malé dítě. Ona ale není šťastná a chce se rozvést. Manžel ji prý ponižuje a psychicky týrá. Lze však obhájit toto tvrzení klientky, která trpí depresemi a bere silná antidepresiva? A co teprve když je zapije alkoholem? To se pak i modřiny na rukou paní Walterové dají vysvětlit všelijak. Opravdu si ale všechno vymýšlí, jak tvrdí její muž? Kde končí láska a začíná manipulace?
Dáše Walterové je 36 let, jejímu muži – bezúhonnému profesorovi Martinovi bylo 50. Oba mají společnou profesi, malého syna a krásný dům. Paní Dáša ale trpí depresemi, které už bez prášků nezvládne. Její manžel ji miluje a snaží se jí pomáhat. Kde ale přišla k modřinám na zápěstí? Pokusila se o sebevraždu; nebýt manželova včasného zásadu, už tady není. Advokát Majer ví, že přítomnost záchranné služby na místě by toto manželovo tvrzení jen potvrdila. Jak zastupovat klientku, která zamlčuje fakta? Možná pomůže svědectví Soni Pekaříkové – sestry paní Dáši. Dosvědčí, že se její švagr Martin doma chová autoritativně a arogantně. Zdá se tedy, že můžou k soudu. Jenže i pan Walter si najme právníka. A ten si servítky nebere – manželka jeho klienta nechala ve vaně málem utopit svého syna! O jejím špatném duševním stavu nemůže být pochyb – a budou žádat svěření dítěte do péče otce. To obě ženy, jež vehementně trvají na svém tvrzení, zdrtí. Vše bylo podle nich jinak. Dan Majer má z toho pěkně zamotanou hlavu, a navíc i pocit, že stále ještě neví všechno. Zdá se totiž, že Soňa něco tají. Zkušený právník proto připraví malou lest. A díky ní má nakonec v ruk

ou důkaz a víru, že svou klientku rozvede a syna dostane do její péče.
Danu Majerovi by se žilo lépe, kdyby rozplétal jen zamotané nitky vztahu manželů Walterových. Jenže to by jeho matka nesměla toužit po vnoučeti. Dokonce tak, že neváhá svému synovi dohazovat nápadnice na rande! Když už tam tedy musí, alespoň je unudí. Ještěže ho v tomto plánu překvapivě podporuje i asistentka Lucie.

Hrají
Dan Majer – Pavel Kříž
Lucie Nováková – Kristýna Fuitová-Nováková
Dáša Walterová – Petra Špalková
Martin Walter – Daniel Rous
Soňa Pekaříková – Dana Verzichová
advokát Dalibor Kubina – Zdeněk Pikl

Foto: TV Prima