Vyšla audiokniha Neboj se vrátit domů Marie Svatošové v rozhovoru s Alešem Palánem

Co se stane, pokud pacientovi o jeho zdravotním stavu dlouhodobě lžeme? Má vážná choroba nějaký smysl? A proč umírající nezabíjet, jak si přejí zastánci eutanázie, ale naopak respektovat jejich život až do přirozeného konce a být jim nablízku? Smysluplné odpovědi na stěžejní otázky našeho bytí zodpovídá lékařka, spisovatelka, zakladatelka hospicového hnutí v České republice Marie Svatošová v nové audioknize Neboj se vrátit domů.

Se svými přednáškami neúnavně objíždí republiku a propaguje paliativní péči. Mluví pozitivně o tématu tak zásadním, ale i vytěsňovaném, jako je smrt. Dokáže nesmírně poutavě vyprávět o smyslu života a nadchnout každého posluchače, má neobyčejně působivé argumenty, opřené o mnohaletou zkušenost.

„Nikdy bych nečekal, že by se o smrti dalo mluvit pozitivně. Paní doktorka Svatošová to dokáže. Nechci říct, že se po rozhovoru s ní budete na smrt těšit, ale nebudete se jí tolik bát,“ říká k obsahu knihy herec a moderátor Marek Eben. „Nicméně přeji všem pevné zdraví,“ dodává v původní anotaci ke knižnímu vydání.

Aleš Palán je spisovatel, novinář, autor mnoha knižních rozhovorů, držitel ceny Magnesia Litera a ceny Kniha roku Lidových novin. V zasvěceném dialogu se i díky jeho otázkám dozvídáme mnoho o příbězích lidí, s nimiž se Marie Svatošová setkala a na nichž demonstruje svůj způsob uvažování a sílu své víry. Od poslechu tohoto rozhovoru se posluchač neodtrhne snadno, bude mít totiž možnost setkat se s odpověďmi na základní problémy života a jeho konce. Nebude ovšem chybět ani humor, protože ten je nedílnou součástí života.

Hudbu Johanna Sebastiana Bacha – Francouzskou suitu č. 5 G dur, BWV 816 nahrála cembalistka Zuzana Růžičková.

Album vychází na CD i digitálně. Celková stopáž audioknihy činí deset hodin.

 

Album: https://www.supraphon.cz/novinky/1350-marie-svatosova

 

Foto: Supraphon