Indiánka Lenka Dusilová získala zlato!

Videoklip k písni Indiánky Lenky Dusilové & Baromantiky režiséra Michala Matouška vyhrál na mezinárodním festivalu Crossroads of Arts 1. místo. V klipu existuje Lenka Dusilová ve třech verzích, rozdílných věkem. Je jí zároveň 79, 38 i 6 let.

foto_adam_holy_mail
Crossroads of Arts je mezinárodní festival krátkých filmů, videoartu a videoklipů, který se konal v Moskvě. Festivalu se zúčastnili soutěžící z celého světa – Dánska, Španělska, Lucemburska, Chile, Kazachstánu, Číny nebo Arménie. Zatímco české odborné obci světovost klipu Indiánky unikla, odborná festivalová porota jej ocenila 1. místem. Precizně odvedenou práci režiséra Michala Matouška a vytrvalou prací tvůrce vizuálních efektů designéra Martina Smékala označila za neuvěřitelně komplexní a vypovídající o nekonečné představivosti.
„Z milých slov poroty jsem byl samozřejmě velmi potěšen,“ říká Michal Matoušek, „minimálně stejně pozitivním zjištěním byla hodnocení mých mezinárodních kolegů. Ověřil jsem si tím, že zprávy, které ve svých dílech komunikuji, mohou být doručeny ve srozumitelné formě bez ohledu na národnost, kulturu, etnikum.“
Indiánky jsou úvodní písní alba Lenky Dusilové & Baromantiky – V hodině smti. Lenka v klipu, který se dotýká celé škály fyzikálních a spirituálních konceptů, umírá, protíná časoprostor a cestuje napříč světy, které oko běžně nezahlédne. Lenka Dusilová & Baromantika završí sezónu vánočním koncertem v Paláci Akropolis, který se koná v pondělí 19. prosince.

indianky_uvodni_fotka

Koncerty Lenky Dusilové
23. 11. – Nové Město na Moravě – KD – Lenka Dusilová & Baromantika
24. 11. – Nový Jičín – Kino – Lenka Dusilová & Baromantika
25. 11. – Dobříš – KD – Lenka Dusilová – sólo
1. 12. – Mariánské Lázně – Vánoční trh – Lenka Dusilová & Baromantika
3. 12. – Brno – Vánoční trhy – Nám. Svobody – Lenka Dusilová & Baromantika
14. 12. – Hradec Králové – Galerie Artičok – Lenka Dusilová – sólo
17. 12. – Česká Třebová – Modrý trpaslík – Lenka Dusilová – sólo
19. 12. – Praha – Palác Akropolis – Vánoční koncert – Lenka Dusilová & Baromantika

Podívejte se na klip zde:

http://y2u.be/eZYoezR8nCo

Foto: Supraphon / Adam Holý