Ariana Franklinová, Samantha Nortonová – Statečná srdce

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Ariana Franklinová, Samantha Nortonová – Statečná srdce. Statečná srdce jsou poslední knihou Ariany Franklinové, který po smrti autorky dokončila její nadaná dcera Samantha Nortonová. Tento historický román nabízí tu správnou směsici dobrodružství a intrik, tajemství a zločinu, kterou si čtenáři oblíbili už v sérii středověkých detektivek Vykladačka smrti.

image001

Anglie. 12. Století. Občanská válka mezi královnou Matyldou a králem Štěpánem kulminuje. Ale život mimo bitevní pole plyne jako obyčejně, i pro mladou dceru rolníka Emmu. Dokud ji z rodné vsi neunese zvrácený mnich a zanechá ji opuštěnou napospas smrti. Dívky se ujme lučištník Gwil, avšak muž, který jí ublížil, se stále toulá na svobodě.
Ještě s ní přece neskončil… a svou práci vždy dotahuje do konce. A jedné mrazivé noci, v hradě v obležení, se mu zřejmě konečně naskytne šance.

pevná vazba s přebalem, 328 stran, cena: 328,- Kč
Originální název: Winter Siege
Přeložil: Jan Kozák
Vychází i jako e-kniha

***

„Fascinující… Skoro až nehorázně napínavé.“
New York Times

O autorce:
Ariana Franklinová (1933–2011) britská prozaička a novinářka. Po sňatku
s žurnalistou a filmovým kritikem Barry Normanem v roce 1957 se rozhodla vzdát kariéry reportérky v novinách a usadila se na venkově, kde se věnovala výchově svých dvou dcer, studiu středověkých dějin a vlastnímu tvůrčímu psaní. Získala si renomé jako výtečná znalkyně dějin 12. století, se zvláštní slabostí pro panovníka Jindřicha II. Mimořádnou čtenářskou oblíbenost si získala historická krimisérie se středověkou lékařkou Adélii, započatá Vykladačkou smrti.
Román Statečná srdce dokončila po smrti Ariany Fraklinové její dcera, reportérka, kritička a moderátorka Samantha Normanová.

Foto: Nakladatelství Jota

FB_post_chalupari