Životopes psa Života aneb jak to vidí nejlepší přítel člověka

Příští týden se na pultech knihkupců objeví »deník« jednoho neobyčejného tvora. Pes jménem Život prožil své dny všelijak. Nikdy to neměl jednoduché, ale vždy za svůj život tvrdě bojoval a snažil se dělat čest známému pořekadlu «pes, nejlepší přítel člověka«. Novinka Život byl pes vychází v nakladatelství Fragment již 8. října a pokřtít ji s námi můžete netradičně v Útulku v Troji společně s autorkou Helenou Rytířovou a kmotrou Martou Kubišovou 10. října od 16 hodin.


Autorkou příběhu o jednom typickém českém »voříškovi« je Helena Rytířová, která již ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment vydala několik kuchařských titulů pro děti i dospělé. Tentokrát vznikla zcela výjimečná kniha, která je jakýmsi psím „deníkem“. Sborník vzpomínek vyprávěný z pohledu psa je inspirovaný životem skutečného čtyřnohého mazlíčka.
Pes Život to neměl ve svém životě jednoduché. Se všemi překážkami a nástrahami se ale vypořádal vždy hoden svého jména. Podvyživený a nemocný se na chvíli ocitl dokonce v útulku pro psy. Podaří se mu nakonec najít opravdový domov? Jak vůbec vypadá svět z pohledu psa?
Slavnostní křest knihy Život byl pes se uskuteční ve středu 10. října 2012 od 16 hodin v pražském Útulku v Troji (v Zámcích 56, Praha 8 ‒ Troja). Těšit se můžete na setkání s autorkou Helenou Rytířovou a kmotrou knihy Martou Kubišovou. Zájemci se budou moci po domluvě setkat také s pejsky, které určitě potěší jakýkoliv malý dobrovolný dárek (piškoty, krmivo, pamlsky, hračky apod.).

Anotace:
Tak tady jsem! Já, pes Život! Mysleli jste snad, že to nezvládnu? To bych se nesměl jmenovat Život. Dokázal jsem spoustu věcí…
Najít cestu zpátky k paničce, a když jsem se ztratil, dokonce jsem potkal i psí lásku. Také jsem paničku rozesmál vždy, když byla smutná. Cestu do její postele znám dokonale. Ale hlavně doufám, že jsem jí svou přítomností zvládl také obohatit život.

130 x 180 mm, váz., 112 stran, cena 199,- Kč

Foto: Nakladatelství Fragment