Z očí do očí – intimní zpovědi slavných

Proč Petr Hannig zamykal na hotelových pokojích Lucii Bílou a jak vůbec objevoval hvězdy? Lituje něčeho ve svém životě Jiřina Švorcová a jak prožívala listopad 1989? Jak dnes žije Regina Rázlová? Proč málem čtvrt století nepromluvila se svým otcem Heidi Janků? Co říká o svém nevlastním synovi Petrovi Svobodovi Vendula Auš Svobodová? Jaký má Kateřina Brožová vztah s Jiřím Paroubkem? Odpovědi na všechny tyto otázky i na stovky dalších přináší ojedinělá rozhovorová kniha Z očí do očí.
Netradičně uprostřed prázdnin jako exkluzivní prázdninové čtení vydává nakladatelství XYZ pozoruhodnou knihu rozhovorů Miroslava Graclíka se 17 osobnostmi našeho kulturního života, nazvanou Z očí do očí. Jak už naznačuje název knihy i její podtitul „Trochu jiné rozhovory“ – publikace opravdu přináší jiné rozhovory, než na jaké jsme zvyklí z novin a časopisů. Osvědčený publicista Miroslav Graclík představuje sérii exkluzivních rozhovorů, které jdou opravdu na dřeň, zpovídané rozhodně nešetří a otázky neznají žádná tabu. A stejně tak i odpovědi sedmnácti zpovídaných osobností jsou velmi otevřené a mnohdy odkrývají jejich třinácté komnaty.
Kdo je natolik výjimečný, že stojí za to udělat s ním rozhovor? A kdo je natolik významný, aby stálo za to si ten rozhovor přečíst? Vždyť každý člověk je jedinečný a svým způsobem zvláštní. Autor se za léta své novinářské praxe setkal s nespočtem lidí a teprve v posledních letech se rozhodl vytvořit plnohodnotnou rozhovorovou knihu. Klíčem k výběru osobností nebylo nic jiného než jejich život. A i život slavných bývá mnohdy k nežití. Doslova mrazení vyvolává čtení rozhovoru se zpěvákem Arnoštem Pátkem, který v té době bojoval s rakovinou obličeje a vypráví, jak v podstatě čeká na smrt. Pátek je rovněž jedinou osobností, která se vydání knihy nedožila a svůj boj se zákeřnou rakovinou prohrál. Výjimečnost rozhovorů potrhují i černobílé fotografie Václava Nekvapila, které během nich vznikaly.
Už jen výběr některých ze zastoupených osobností – Regina Rázlová, Kateřina Brožová, Robert Rosenberg, Miloš Jakeš, Jiřina Švorcová, Petr Hannig, Zdeněk Troška, Petra Janů, Oldřich Velen, Petra Černocká, Vendula Auš Svobodová – dokazuje, že se jedná o mimořádný počin.

Foto: Nakladatelství XYZ

Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/z-oci-do-oci.html