Vydejte se za netradičním poznáním Sicílie

Italský ostrov Sicílie je zajímavou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Silná tradice, svérázní obyvatelé, kolébka italské mafie – to vše a mnohem více představuje tato země. Poznejte její tajemství i každodenní život s titulem Potkala jsem Sicílii, který vyšel v nakladatelství Fragment 11. dubna 2012.


Autorka Marie Třešňáková navštěvuje Sicílii již od roku 2000. Za více než deset let poznala ostrov jinak, než je obvyklé u běžných turistů. Naprosto výjimečné je také místo jejího pobytu – malé městečko situované na jihu země totiž rozhodně nepatří mezi vyhledávané turistické oblasti.
Všechny své zážitky a vjemy z této země autorka zpracovává prostřednictvím fejetonů či pouhým zaznamenáním jednotlivých situací. Kniha se skládá z krátkých vtipných příběhů, které přibližují tradice a zvyklosti, stejně jako pověstnou povahu zdejších obyvatel. Autorka se nevyhýbá ani problematickým sociálním tématům, jako je například všudypřítomnost mafie.
„Sicílie je velký a rozmanitý ostrov. Pokud si nezasvěcenec myslí, že ji stihne projet třeba za týden, velmi se plete. Jezdím tam již deset let a ještě jsem toho spoustu neviděla. Svá místa jsem si však už našla. Některá jsou všeobecně známá, jiná méně, a pár z nich považuji za svůj osobní a srdeční objev,“ říká Marie Třešňáková.
Slavnostní křest knihy Potkala jsem Sicílii je naplánován na pondělí 16. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih Luxor (v prostorách kavárny v 1. patře). Kromě autorky knihy Marie Třešňákové se můžete těšit na setkání s autorem předmluvy Jaroslavem Duškem.

Anotace
Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie.
Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá?
Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

165 x 235 mm, váz., 104 stran, cena 279,- Kč

Foto: Nakladatelství Fragment