Vychází nový knižní hit Geostorky

Již v příštím týdnu Knihy Dobrovský představí čtenářům novou knihu z pera vědce Petra Brože a ilustrátorky Lucie Škodové, Geostorky. Po úspěchu jejich debutové knihy Vesmírníček přichází duo s knihou pro dospělé čtenáře.

V minulém roce vytvořili geolog Petr Brož a ilustrátorka Lucie Škodová první společnou knihu plnou zajímavých a vtipných příběhů o vesmíru, pro děti a jejich rodiče. Vesmírníček se stal absolutním vánočním bestsellerem v kategorii dětské literatury, prodáno bylo více než 10 000 výtisků. I po téměř roce je v žebříčku neprodávanějších knih na předních pozicích. Kniha byla v loňském roce také nominována na cenu Magnesia Litera jako Debut roku.

Už v září vychází pod nakladatelskou značkou Pangea nový titul autorů, tentokrát pro dospělé čtenáře. Kniha Geostorky s podtitulem »lidské osudy ve stínu geověd« vypráví příběhy lidí (ať už vědců, či obyčejných smrtelníků) z různých koutů naší planety, do jejichž života zasáhla vesměs negativně síla přírody.

Čtivé a originální vyprávění plné zajímavých faktů, které má primárně za cíl čtenářům přiblížit vědecké bádání, doplnila opět Lucie Škodová svými ilustracemi. Vzhledem k velkému zájmu ze strany milovníků knih ještě před samotným vydáním, vyhlíží Knihy Dobrovský další bestsellerový titul tohoto sehraného autorského dua. Pro rodiče, které při předčítání Vesmírníčku jejich ratolestem zaujala fakta o síle přírody, se může jednat o pokračování v cestě za poznáním!

 

Petr Brož a Lucie Škodová

Geostorky

Jak sám autor v předmluvě uvádí, tato kniha vznikla na pozadí jeho snahy (zprvu na Facebooku a později na Twitteru) popularizovat geologické výzkumy a bádání. Ani zpočátku se však nejednalo o jakýsi »nudný výčet vědeckých faktů«, ale o poutavá a dramatická vyprávění, která se měla internetem jako vlákna »hojně šířit, aby se dostala ke spoustě očí a hlavně aby jejich přečtení mělo na čtenáře a čtenářky trvalý dopad«. Je zřejmé, že tím dopadem mělo být prozření a pochopení toho, co se děje kolem nás. Ideálně právě teď. Toho, že v našem časoprostoru vyvolává každá akce reakci. A může jít jen o zdánlivě bezvýznamnou událost, která se odehraje na druhém konci světa, jejíž následky se neukážou hned…

Prostředkem tohoto prozření a pochopení mohou být, tak jako v našem případě, právě geovědy, jejichž význam i třeba kvůli sílícím globálním změnám klimatu pozvolna roste a které postupně ztrácejí mezi ostatními obory pověst »otloukánka«. I proto si autor – vědecký milovník sopečné činnosti a všeho kolem ní – vybral do své sbírky pětadvaceti příběhů základní geovědní jevy, které se v historii lidstva zapsaly mezi největší katastrofy.

 

Knihu můžete zakoupit zde: https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/geostorky-565267984

 

Foto: Knihy Dobrovský