Tomáš Vencálek – Dřeviny Botanické zahrady hl. m.

Knihu Tomáše Vencálka Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy vydala Botanická zahrada ve spolupráci s vydatelstvím Profipress sro Praha. (112 stran, ilustrace, mapy původu, plán zahrady se zakreslenou lokalitou). Kmotrem knihy se stal známý botanik a publicista Václav Větvička.

kniha vencalek

Kniha nazvaná Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy představuje veřejnosti nevšední druhy dřevin, které mohou návštěvníci vidět často pouze v botanických zahradách. Čtenáři se v ní seznámí se třiačtyřiceti zástupci jak jehličnatých, tak i listnatých stromů. U jednotlivých druhů najdou kromě odborného popisu také mnohé zajímavosti. To vše je doplněno mapkou výskytu daného druhu jak ve světě, tak jeho lokalizací v trojské botanické zahradě. Mapky původu některých druhů najdou čtenáři pouze v této knize. Nechybí ani zkušenosti s pěstováním jednotlivých dřevin. Kniha tak není jen průvodcem po dřevinách Botanické zahrady hl. m. Prahy, ale zároveň i jakýmsi vodítkem pro pěstování neobvyklých taxonů v podmínkách České republiky.

MD6A8507_m

Knižní novinku si zájemci mohou zakoupit na pokladnách Botanické zahrady hl. m. Prahy (kromě pokladny na vinici sv. Kláry) za 349 korun.

Foto: www.botanicka.cz