Taylor Jenkins Reidová – Jediné pravé lásky

Včera jsem psala, že se mi líbily dvě knihy ze tří přečtených na dovolené. Tato je ta druhá, ze které jsem hodně moc hodně nadšená. Od autorky jsem četla první román, který u nás vyšel. Tehdy jsem se k němu dostala omylem, ale velmi mile mě překvapila. Nyní jsem šla na jistotu a věděla, že budu spokojená. A je to tam.

jediné pravé0001

Autorčin styl je velmi přirozený, a tak se mi kniha četla skoro sama. K tomu je to zajímavé téma, nad kterým jsem přemýšlela a musela jsem uznat, že autorka to skvěle vyřešila. Dobře vykreslila myšlenky hlavní postavy, která se jmenuje Emma. Emma má třicet jedna let a je vdova.

V první části Emma vypráví, jak se setkala se svým budoucím manželem Jessem, jaké má sny a plány do budoucna. Její rodiče vlastní knihkupectví a Emmina starší sestra je její soupeřka.

V druhé části vypráví o životě s Jessem a o jeho smrti. Vyprávění o tom, jak se vyrovnávala s jeho smrtí je úžasné. Já vím, zní to divně, ale málokdy se setkám v knize s takovými myšlenkami, se kterými souhlasím a jsou tak dobře vykresleny.

Po čtyřech letech od manželovy smrti je Emma zasnoubená a najednou se objeví Jess, který již byl prohlášen za mrtvého. Emma má hodně na přemýšlení a pěkně se to v ní pere. Je možné mít dvě životní lásky? Lze se s tím vyrovnat? Koho si Emma vybere a podle jakých kritérií?

 

Opravdu výborně je zde vytvořena psychologie postav. Dobře je zde ukázáno, jak se s věkem a zkušenostmi mění názory a styl života. Román je správně romantický, není vůbec přeslazený a hlavně je bez erotiky. Je fajn číst knihu o lásce napsanou jemně a poutavě. Všem, hlavně ženám, které mají rády příběhy s láskou, ve kterém ještě dostanou navrch nevtíravě napsáné moudro o životě, těm všem tuto knihu doporučuji.

 

Hodnocení: 100%

 

Foto: Nakladatelství Mladá fronta