Stanislava Reschová – Kdo ukradl zelí?

Se začátkem školního roku zde máme prvňáčky, kteří se učí číst. A čím je více povzbudit než novou knihou. Zde mám tip pro rodiče na knihu pro děti, která se jim bude líbit a čtení je bude bavit. Vzpomínám si, že když jsem byla malá, tak jsem milovala takové knižní dárky. Vím, byla jiná doba. Nová vlastní kniha byl opravdu velký dárek, ale věřím, že pro začínající milovníky knih, bude radost z nové knihy stejně velká jako kdysi u mě. Vlastně ta radost z nové knihy stále přetrvává.

V této knize je hlavní hrdina zajíc Čiperka, který bydlí u lesa. Je velkým milovníkem a pěstitelem zelí. Za sousedy má nalevo kanečka Janečka s paní a čtyřmi dětmi. Napravo od Čiperky bydlí zajíc Forejt. Zajíc Forejt si rád povídá.

Jednoho rána se Čiperka probudí a zjistí, že mu ze zahrádky zmizlo zelí. S pátráním po zloději mu pomáhá synovec Trumbelín. Na místě činu našli určité stopy a hlavními podezřelými jsou sousedé. Podaří se jim odhalit zloděje?

Písmena v knize jsou větší a mají řádky dále od sebe, aby se lépe četly. Každá druhá strana obsahuje k tématu moc milé a hezké ilustrace Venduly Hegerové.

Myslím, že malí čtenáři hlavně ocení, že v závěru každé kapitoly je úkol pro ně. Mají třeba spojit stopy zvířatek nebo seřadit obrázky. Prostě kniha žije se čtenářem, který se rád bude ke knize vracet. Myslím, že je to skvělá kniha pro malé děti. Doporučuji.

 

Hodnocení: 100%

 

Více infa: https://obchod.portal.cz/detska-literatura/kdo-ukradl-zeli/

 

Foto: Nakladatelství Portál