Skvělý vánoční dárek: Dějiny pro nejmenší

Právě vychází v omezeném nákladu dárkový komplet 5 knih Lucie Seifertové z edice Dějiny pro nejmenší. Dárkový komplet je vydán u příležitosti desátého výročí vydání slavného leporela Dějiny udatného českého národa. Krabička obsahuje 5 knih – Pohádka o Bruncvíkovi, Pohádka o králi Karlovi, Pohádka o Horymírovi, Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi a Pohádka o Husitech. Všech pět knih je na křídovém papíře a jsou vázány v tvrdé vazbě.


Geniální leporelo Dějiny udatného českého národa se nejdříve proměnilo ve výstavu v podobě obří knihy a následně v animovaný stejnojmenný seriál. Za tyto dějiny získala dětská ilustrátorka a spisovatelka Lucie Seifertová několik cen – Magnesia litera, Zlatá stuha, Zlatá pečať, Elsa a Trilobit za nejlepší animovaný výtvor.
Lucie Seifertová absolvovala ateliér monumentální malby profesora, rektora Jiřího Sopka na AVU. Je autorkou sedmi prostorových leporel Tajemná Praha, Tajemné Hrady a Zámky, Pražský hrad a jeho tajemství, Tajemný golem, Český ráj a jeho tajemství, Tajemná Ostrava a Dějiny udatného českého národa. V současnosti vychází komplet pěti knih s názvem Dějiny pro nejmenší, ve kterých vtipnou pohádkovou a obrázkovou formou přibližuje dětem od tří let známé příběhy z české historie. Komplet obsahuje Pohádku o Bruncvíkovi, Pohádku o králi Karlovi, Pohádku o Horymírovi, Pohádku o Cyrilovi a Metodějovi a Pohádku o Husitech.


Se svým mužem hudebníkem Petrem Pancho Prchalem založili vlastní nakladatelství.
Pro Českou televizi vytvořili stojedenácti dílný seriál Dějiny udatného českého národa. Dodnes vystavují stejnojmennou výstavu, která je sedmdesáti metrovou zvětšeninou leporela Dějiny udatného českého národa. Tato výstava byla slavnostně otevřena v Národním muzeu v Praze 2004 a poté navštívila asi sedmdesát míst v České republice, Spojené státy americké, Moskvu, Lucembursko a Bolognu.
Pro město Poděbrady vytvořili pohyblivý dětský orloj – diorámu, na které je zpracovaná historie tohoto sídla jednoho z nejslavnějších Českých králů. Pro olympijský Londýn Lucie připravila tapetovou výzdobu v Londýnských školách o české historii. Lucie Seifertová za deset let prodala více jak třista tisíc knih!!!

Lucie Seifertová
Dějiny pro nejmenší
Dárkový komplet 5 knih
Cena: 599,- Kč
Při nákupu tohoto dárkového kompletu ušetří 100,- Kč

Zde si můžete komplet objednat se slevou:

http://nakladatelstviprchal.cz/darkovy-komplet-dejiny-pro-nejmensi-420-kc/

Foto: Nakladatelství Prchal