Shani Petroffová – Romeo & … Jak se ta holka jmenuje?

Tentokrát dávám tip na velmi povedenou knihu pro dívky. Dcera si ji chtěla přečíst a já jsem se s ní svezla, protože mě zaujala. A obě jsme se shodly, že je to sranda. I já jsem se u ní smála nahlas. Takže pokud se chcete pobavit, nenechte si ujít tuto knihu. Je to dívčí román, ale líbila se i mě. Byla to pro mě taková jednohubka.

romeo a julie

Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Emily, která je zamilována do svého kamaráda Tima. Snaží se nenápadně mu být nablízku. A tak se chopí příležitosti a přihlásí se do školní hry jako Julie, jelikož Tim bude hrát Romea. Emily nakonec skončí jako náhradnice, protože ji převálcuje sebevědomá Amanda, které se Tim také líbí. Jenomže se to docela zamotá a Emily se z náhradnice posune doopravdy do hlavní role, na což není připravená a vzejde z toho spoustu vtipných momentů.

Autorka má dar vylíčit vtipné pasáže tak živě, že si to dovedu představit, směju se a při čtení se skvěle bavím. Dokázala, že trapasy jsou přirozené a hlavní postava z nich vytěžila co nejvíc. Je to taková ta dětská láska, tomu odpovídají i některé myšlenky hlavní hrdinky, ale tak nějak mi to tam sedlo. Prostě je to velmi vydařený dívčí román, který působí celkem nenápadně, ale je fakt dobrý.

Hodnocení: 90%

Foto: Nakladatelství Fragment