Samantha Youngová – Nightingale way

K této knize jsem se dostala krásnou náhodou. Na Facebooku jsem odpověděla v soutěži o novinky, proč bych si chtěla tuto knihu přečíst, a vylosovali mě. Napsala jsem, že mám prostě chuť na hezký zamilovaný román. To, že jsem začala číst knihu pět minut po vyzvednutí na poště, tomu nasvědčuje, že je to pravda. Čekala jsem v autě na děti před školou a příběh se mi líbil od první stránky.

night way

Mám rozečteno několik knih. Jedna je o psychologii, druhá o cestování, třetí je poznávací pro děti, a přesto mi nějaký románek scházel. Dlouho jsem nečetla knihu tohoto žánru, která by mě chytla od samého začátku a držela mě až do konce. Nebýt toho, že chodím do práce, a přeci jen trochu prakticky uvažuji, četla bych do rána. Opravdu super romance a vřele ji doporučuji.

Kniha je šestá v sérii Dublin streat a velmi povedeně uzavírá sérii. V tomto díle se setkáváme se všemi hrdiny dílů předešlých. Tento díl je první ze série co jsem četla, tak jsem se trochu nechytala ve spojitosti kamarádských vztahů, ale v hlavní dvojici této knihy mi to vůbec nevadilo. Určitě si jednou přečtu ostatní díly.

Příběh je psán z pohledu hlavní hrdinky Grace. Grace je mladá osmadvacetiletá žena, která se po špatných vztazích s rodinou osamostatnila. Nynější rodinou jsou jí přátelé. Ke Grace se na stejné patro nastěhoval nový soused Logan. Užívá si života a často to dává najevo v noci, hlasitými projevy svých milenek. Grace nemá ráda spory, ale i její trpělivost má své meze. A tak často mezi nimi dochází k slovní výměně. Jejich vztah změní přítomnost mladé ženy, která vše obrátí vzhůru nohama.

Postavy jsou dobře vykreslené a perfektně jsem chápala Grace, které chyběla díky rodičům sebedůvěra a stále si nevěřila. Logan měl zase pocit, že udělal něco, za co si nezaslouží být šťastný, a tak si držel odstup. Postupně se oba vypořádali se svými démony a přiblížili se k sobě. Přesto, že je to erotický román, tak převládala linka zamilovanosti. V knize jsou asi tři erotické scény. Líbili se mi kamarádi, kteří byli v předešlých knihách hlavními postavami. Je to super se k nim vrátit a vidět, jak se mají, jak se jejich rodiny rozrůstají.

Autorka má skvělý vypravěčský styl, který se čte skoro sám. Postavy měly v sobě jiskru a dokázaly si mě plně získat. Úžasně jsem si u knihy odpočinula. Je to jeden z těch románů, ke kterým se budu po čase ráda vracet.

 

Hodnocení: 100%

 

Foto: Nakladatelství Ikar