Robert Bryndza potřetí! A znovu ve výborné formě

Nakladatelství Cosmopolis vydává třetí případ Eriky Fosterové s názvem Temné hlubiny. Po velkém úspěchu, který zaznamenaly knihy Dívka v ledu a Noční lov, jde o další strhující příběh plný nečekaných zvratů a napětí do poslední stránky. Znovu se setkáváme s vyšetřovacím týmem Eriky Fosterové, který si světoví i čeští čtenáři tak oblíbili.

Schránka01

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta… Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání.
Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.

Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí,
že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.

Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…

416 stran

formát 145 x 205 mm

pevná vazba s přebalem, sametové lamino

cena: 399 Kč

Ukázka:

PROLOG

Podzim 1990

Byla chladná noc na konci podzimu. Tělo shodili do nepoužívaného lomu. Věděli, že se jedná o opuštěné místo, kde je voda opravdu hluboká. Ale nevěděli, že je někdo sleduje.

Dorazili pod pláštěm tmy chvíli po třetí hodině ranní. Od domů na konci vesnice projížděli přes prázdný obdélník vysypaný štěrkem, kde turisti nechávali svoje auta, na ohromný park přístupný veřejnosti. Světla měli zhasnutá a auto na nerovném terénu poskakovalo a naráželo. Vjeli na pěšinu, kterou po chvíli z obou stran zahalil neproniknutelný les. Tma byla hustá a vlhká, světleji bylo jen nad korunami stromů.

Jejich výprava nevypadala v žádném případě nenápadně. Zdálo se, že motor řve, a jak se auto naklánělo ze strany na stranu, pérování sténalo. Pomalu zastavili, protože se stromy rozestoupily a v zorném poli se objevil vodou zaplavený lom.

Nevěděli, že u lomu ve starém opuštěném domku, který byl téměř schovaný v hustém křoví, samotářsky žije starý muž. Když se auto objevilo a zastavilo na okraji lesa, starý muž stál venku. Díval se na oblohu a obdivoval její krásu. Opatrně přešel za křoví a pozoroval. V noci se u lomu často objevovali místní děti, feťáci i dvojice hledající vzrušení. Dařilo se mu je vystrašit a zahnat.

Měsíc se na okamžik prodral mezi mraky. Dvě postavy vystoupily z auta, zezadu vytáhly něco velkého a nesly to k veslici u vody. První postava vlezla dovnitř a pomáhala druhé s dlouhým balíkem. Balík se ohnul a dopadl na dno loďky a stařec si s hrůzou uvědomil, že se jedná o tělo.

Nad hladinou se neslo tiché šplouchání vesel. Muž si rukou zakryl ústa. Věděl, že by se měl odvrátit, ale nemohl. Když loďka doplula doprostřed lomu, šplouchání utichlo. Mezi mraky se znovu prodral srpek měsíce a osvětlil kola, která se po hladině šířila od veslice.

Muž zadržel dech a pozoroval postavy, které se o něčem bavily. Jejich hlasy zněly jen jako tiché rytmické mumlání. Poté se rozhostilo ticho. Postavily se a veslice se nahnula na bok, takže jedna z postav téměř přepadla přes okraj. Když získaly stabilitu, zvedly balík. Zacinkaly řetězy, ozvalo se šplouchnutí. Balík hodily do vody. Měsíc se vynořil zpoza mraku a jasným světlem ozářil loďku. Místo, kam balík dopadl, zčeřila rozbouřená kola vln.

Stařec teď viděl obě postavy v loďce a jasně rozeznával jejich obličeje.

Zhluboka vydechl dlouho zadržovaný dech. Ruce se mu chvěly. Nechtěl žádné problémy. Celý život strávil tím, že se pokoušel vyhnout problémům, ale zdálo se, že si ho vždy najdou. Studený vítr začal vířit suché listí, které mu leželo u nohou. Cítil ostré svědění v nose. Než mohl cokoli udělat, hlasitě kýchl. Zvuk se odrazil od hladiny. Hlavy postav v loďce sebou trhly, začaly se rozhlížet a pátrat pohledem po břehu. A pak ho uviděly. Otočil se k útěku. Zakopl o kořen stromu a při pádu na zem si vyrazil dech.

Voda pod hladinou nepoužívaného lomu byla stojatá, chladná a temná. Tělo rychle klesalo. Jeho váha ho stahovala níž, níž a níž, až se nakonec zabořilo do měkkého ledového bahna.

Leželo tam klidně a nerušeně mnoho let. Téměř v míru. Ale nahoře, na souši, právě začínala noční můra.

O autorovi:

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí již prodaly více než dva miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. The Girl in the Ice (Dívka v ledu) je první díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. I jeho další pokračování Night Stalker (Noční lov), Dark Water (Temné hlubiny), Last Breath a Cold Blood se drží na předních příčkách nejprodávanějších knih a na dalších případech Eriky Fosterové Robert Bryndza pracuje.

Kromě této série je taktéž autorem romanticky a humorně laděných zahraničních bestsellerů.

Více infa: www.robertbryndza.com

Z recenze:

Robert Bryndza přinesl mezi čtenáře další čtivý příběh. Troufám si tvrdit, že Temné hlubiny jsou zatím jeho nejpovedenějším dílem s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou, a to říkám jako někdo, koho nadchly už dvě předchozí knihy. Nevím, jak to autor dělá, ale knihu od knihy píše poutavěji a zasekává do mě háček s nápisem Potřebuješ další díl pevněji a citelněji. Když nad tím tak přemýšlím, Temné hlubiny mají něčím blíž k Dívce v ledu než k Nočnímu lovu, přesto je kniha tak svá, jako obě předchozí.

Pokud je Robert Bryndza i váš oblíbenec a klepali jste se nedočkavostí na další díl, mohu říct jen – máte se zatraceně na co těšit!“

Nikola Slavíčková, blog Hnízdo zvrhlé Narcisky

Foto: Nakladatelství Cosmopolis