Rick Riordan – Bohové Olympu: Znamení Athény

Vedro, kde se podíváš, tak by mohla znít nějaká nová kniha a byla by dle skutečnosti. To jen na okraj jsem dala tip na bestseller pro spisovatele.

znamení atheny
Neskutečně mě vedro zpomaluje, a nějak se to odráží v přečtených knihách. Ale připisuji to i prázdninovému tempu, které je želví. Jen pro zajímavost, to je oblíbené zvíře mého syna Vašíka. S radostí volám, že jsem dočetla dlouho odkládanou knihu a to třetí díl Bohové Olympu. Já vím, že mě baví a přesto jsem se k jejímu přečtení musela dokopat. Musím se polepšit. (Ale to si říkám pořád…..)
Tento díl nezaostává za předešlými. Opět je nabitý akcí a velmi čtivý. Baví mě, že autor pomalu odkrývá o čem asi tento díl bude. Jakože od začátku mají hrdinové jednu nápovědu a až ji najdou, je jim sděleno, kde a co hledat dál. Takže jsem byla neustále v napětí a se zvědavostí jsem čekala co bude příště. Trochu těžší mi to dělaly názvy bohů, které se zde objevovaly v obou podobách, jak římských tak řeckých, což se mi někdy pletlo. Ale to nebylo nijak šílené.
V předešlých dílech jsme se seznámili se dvěma tábory. Jeden je tábor polokrevných, který uctivá bohy v řecké podobě. Druhý je tábor Jupiter, který velebí bohy v římské podobě. Tábory o sobě nevěděly a konečně se zde poznávají. Je jasné, že už minulost jim předesílá, že se nemají rády. Leo vybuduje bitevní koráb Argo a na něm letí navštívit tábor Jupiter, aby se mohli domluvit na spolupráci. Protože dle velkého proroctví se musí spojit sedm polobohů, aby mohli porazit probouzející Gaiu, matku země, která je mocnější než všichni bohové, chce ovládnout celý svět a zničit civilizaci. Návštěva nedopadne přesně dle představ, ale svůj účel splnila. Sedm polobohů z obou táborů se sjednotilo a nastoupilo na Argo. Postupně putují po indiciích a každá zastávka jim ukáže, kde jít dál. Hodně prostoru tu dostává Anabeth, která musí sama čelit velké výzvě a překonat chytrostí své strachy. Konec je opět otevřený v napínavém momentě a já jsem opravdu zvědavá, co se stane příště.
Tentokráte je zde dán prostor i zamilovaným citům, které se týkají dvou párů. Pro mě to oživilo dobrodružné vyprávění. Není toho moc, nehrozí slaďárna, jen mi to přijde fajn, že hrdinové opravdu dospívají a spoustu věcí si uvědomují jinak.
Moc se mi líbí, přestože je to osmý díl podobného ražení, že jsou zde nové akce, že se nic neopakuje. Obdivuji fantazii autora. Vřele doporučuji nejen mládeži.

Foto: Nakladatelství Fragment

FB_post_chalupari