Právě vychází knižní předloha filmu Koleje osudu

Colin Firth a Nicole Kidman září v silném příběhu pomsty a lásky, jejichž osudovost je na plátně téměř hmatatelná. Koleje osudu začínají jako romantické souznění dvou duší, Colin Firth a Nicole Kidman jsou v kulisách elegantních šedesátých let párem snů. Do idyly ale brutálně vtrhne válečné trauma a stupňující se touha po pomstě. Může ale krvavá pomsta, která je více než pochopitelná, přinést konečně klid? Sílu a emoce příběhu podtrhuje fakt, že vznikl na základě autobiografické knihy Koleje osudu (The Railway man).


Colin Firth se v rámci přípravy na roli setkal i se skutečným Ericem Lomaxem (který zemřel krátce po natáčení v říjnu 2012). „Když jsme se setkali, bylo mu 92 let a vypadal na ně. Ale stále v něm zůstal kus nadšeného dítěte,“ vzpomíná Colin Firth. „Vždycky byl nadšeným milovníkem železnic všeho druhu a přes to, co prožil, si toto nadšení kupodivu dokázal uchovat. To o něm vypovídá mnohé.“
Premiéra v kinech: 13. března 2014

Eric Lomax – Koleje osudu
Pravdivý příběh z japonského válečného zajetí. Když po vypuknutí druhé světové války Eric Lomax, sotva dvacetiletý skotský mladík, dobrovolně narukuje do armády, netuší ještě, že se mu záhy obrátí život naruby. Obratem je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne v japonském zajetí. Snáší útrapy nucené práce na Železnici smrti – trati, kterou Japonci budují mezi Barmou a Thajskem – a v myšlenkách se při tom spolu s ostatními zajatci zaobírá plány na útěk. Jednoho dne však u nich dozorci v zajateckém táboře naleznou zakázaný radiopřijímač, a Lomax se tak stává obětí krutého psychického i fyzického mučení. S traumatickými zážitky z nelidských výslechů a několikaletého věznění bojuje ještě půl století po skončení války. Potýká se s nimi až do té doby, než s pomocí manželky Patti náhodou zjistí, že jeho někdejší japonský vyšetřovatel dosud žije, a než v sobě najde sílu s nenávistí vůči dlouholetému nepříteli skoncovat jednou provždy…
Přeložil: Milan Lžička

cena: 249,- Kč | vázaná bez přebalu | 240 stran | 130 x 200 mm

Foto: Mladá fronta