Pokračování světového fenoménu Hunger Games přichází do českých kin

Premiéra filmu podle světového bestselleru Hunger Games: Vražedná pomsta se uskuteční již příští týden! Uvedení snímku, jehož rozpočet překonal první díl o padesát milionů dolarů, je jednou z nejočekávanějších filmových událostí letošního podzimu. Knižní předloha – trilogie Hunger Games se dlouhodobě drží na předních místech žebříčků bestsellerů a stala se jednou z nejúspěšnějších knižních sérií pro děti a mládež za posledních dvacet let!


Pokračování příběhu Katniss Everdeen, která se jako první člověk dokázala vzepřít mocným představitelům vládnoucího Kapitolu, nás uvede do děje ve chvíli, kdy se Katniss a Peeta vrací do rodného kraje. Jejich život ve vesnici vítězů je však všechno, jen ne klidný a bezpečný. Vzepřeli se moci a jsou vnímáni jako naděje pro všechny obyvatele jednotlivých krajů, které strádají pod přísnou nadvládou. Pomsta Kapitolu bude děsivá…
Větší, výpravnější a dražší, takové bude pokračování filmového bestselleru Hunger Games na filmovém plátně. S podtitulem Vražedná pomsta vstoupí do českých kin již 21. listopadu. První díl filmové ságy budil velká očekávání, zájem diváků je ale výrazně předčil. Druhý díl proto neskrývá ambice stát se jedním z blockbusterů (»senzací«) roku. Tomu odpovídá i rozpočet filmu, který je o asi padesát milionů dolarů vyšší než rozpočet »jedničky«.
Film Hunger Games: Vražedná pomsta stál 130 milionů dolarů, natáčelo se na více místech, diváci se mohou těšit na mnohem více trikových záběrů a také na davové scény z extravagantního Kapitolu. Jennifer Lawrence se do role Katniss Everdeen vrací jako držitelka Oscara.
To, že se jedná o opravdový fenomén, dokazuje také úspěch knižní předlohy. Trilogie Hunger Games se dokázala udržet po dlouhé týdny na předních pozicích mezi nejúspěšnějšími edicemi pro děti a mládež. V současné chvíli je na třetím místě žebříčku bestsellerů New York Times a webem USA Today byla vyhlášena jako jedna z nejúspěšnějších sérií za posledních dvacet let vůbec společně s Harrym Potterem.
Nakladatelství Fragment připravilo u příležitosti premiéry filmu Hunger Games: Vražedná pomsta kompletní vydání knižní trilogie a vydání v dárkovém boxu s filmovým vizuálem a nová vydání jednotlivých dílů.
Zbývající čekání na premiéru si můžete zkrátit malou ochutnávkou v podobě filmového traileru, přečtení knižní předlohy nebo se od 15. listopadu 2013 zúčastnit velké soutěže s Hunger Games: Vražedná pomsta, kterou nakladatelství Fragment připravilo ve spolupráci s českým distributorem filmu. Podrobnější informace o knihách, filmu i soutěži o skvělé ceny naleznete na: www.hunger-games.cz

Podívejte se zde na filmového trailer:

Foto: Nakladatelství Fragment