Nová královna magického realismu

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je velkolepým debutem Leslye Waltonové, který vychází jako žhavá novinka nakladatelství CooBoo. Fantastický příběh o dospívání jedné neobyčejné dívky zasluhuje pozornost pro zničujícím způsobem nádhernou osobnost Avy Lavender a tím, jak prožívá svou odlišnost. Autorka nabízí čtenářům neobyčejný příběh rodinné historie tří generací obdivuhodných žen, nadaných neobvyklými vlastnostmi, která vrcholí vyprávěním dcery a vnučky.


Světový bestseller s prvky magického realismu oceňují čtenáři i literární kritici po celém světě. Kniha byla zařazena mezi Amazon’s Big Books for Spring, na portálu The Guardian patří mezi nejpopulárnější knihy a připravuje se filmové zpracování.
Barvitě napsaný vícegenerační román, zabalený v jazyce mýtu, magického realismu a městské legendy je plný bolesti, vášně i soužení. Ava je téměř ve všech ohledech normální dívka, ale narodila se s kropenatými křídly. Ve snaze pochopit svou zvláštnost a zapadnout mezi své vrstevníky se vydává do světa naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat; naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Pro mnohé je ztělesněním mýtu, zosobněním nejslavnější z legend, oživlou pohádkou. Jiní ji považují za obludu a zrůdu.
Leslye Waltonovou inspirovaly k napsání románu úvahy o logice, nebo spíš nelogičnosti, lásky. O tom, jak se přimějeme do někoho zamilovat, milujeme ho, a pak tu lásku necháme za sebou.

Foto: Nakladatelství COOBOO