Německý spisovatel Peter Wawerzinek přijede do Prahy

Německý spisovatel Peter Wawerzinek představí v Praze svoji novou knihu Krkavčí láska. Wawerzinek zavítá v pondělí 24. října 2011 do Prahy, aby zde během svého autorského čtení představil knihu Krkavčí láska (Rabenliebe), jejíž vydání v češtině nyní připravuje nakladatelství Jota. Autorské čtení a diskuze proběhne od 19 hodin v Goethe-Institutu (Masarykovo nábř. 32, Praha). Akci moderuje Alice Horáčková. Program bude v němčině a češtině se simultánním překladem.


Peter Wawerzinek – Krkavčí láska
Peter Wawerzinek v románu Krkavčí láska zpracovává vlastní tragický osud. Více než padesát let se trápil otázkou, proč jej jeho matka nechala jako sirotka v NDR. Poté ji našel a navštívil. Výsledkem je literární nálož, jakou německá literatura dosud nenabídla. Román se vyznačuje velkou jazykovou intenzitou. Za ukázku z této knihy obdržel autor loni Cenu Ingeborg Bachmannové.
Peter Wawerzinek se narodil roku 1954 jako Peter Runkel a vyrůstal v různých domovech a pečovatelských rodinách. Svůj první literární text uveřejnil v roce 1990.

Foto: Nakladatelství Jota