Nejdrsnější reality show světa míří do kin!

Po Harrym Potterovi a Twilight sáze se mohou fanoušci fantasy těšit na další dávku napětí. Úspěšná knižní fantasy série americké spisovatelky Suzanne Collinsové s názvem Hunger Games se dočkala filmového zpracování! Premiéra filmu je pro Českou republiku naplánována na březen 2012!


Hunger Games je napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky. V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…


Natáčení prvního dílu knižního zpracování Hunger Games – Aréna smrti probíhá ve Spojených státech pod ostražitým dohledem autorky Suzanne Collinsové. Režii má na starosti Gary Ross. V hlavních rolích se objeví Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) a Liam Hemsworth (Gale Hawthorne). Ve filmu se objeví ale i taková jména jako Elizabeth Banksová (Effie Trinketová), Lenny Kravitz (Cinna), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy) nebo Donald Sutherland (prezident Snow). Kompletní filmové obsazení naleznete na stránkách www.hunger-games.cz.

Foto: Nakladatelství Fragment