Miloslav Stingl – Sex v pěti dílech světa

V nakladatelství Jota právě vychází dotisk knihy z řady Cestopisy: Miloslav Stingl – Sex v pěti dílech světa. Tento tematický výlet rozhodně nudit nebude. Legendární český cestovatel, spisovatel a etnograf Miloslav Stingl tentokrát zvolil poněkud jiný pohled – svých bohatých cestovatelských zkušeností využil k vytvoření poutavého vyprávění o milostných a sexuálních praktikách na pěti kontinentech.


Pro českého čtenáře je bezesporu zajímavé vydat se do exotických míst a nahlédnout do tajemství tak intimního, jako je sex. Ještě dnes existují některé indiánské kmeny a africké národy, nad jejichž svatebními či zásnubními rituály člověk žasne. Jako by necestoval pouze prostorem, ale i v čase. Jak a s kým se milovali staří Řekové a Římané, co všechno je v sexu dovoleno a kde už musely zakročit příslušné orgány, kam až sahá lidská fantazie…

pevná vazba s přebalem / 120 stran / cena 248,- Kč

O autorovi
Miloslav Stingl se narodil 19. 12. 1930 v Bílině. Na Právnické fakultě UK vystudoval mezinárodní právo a poté působil ve funkci osvětového inspektora pro umění Krajského národního výboru v Karlových Varech. Od roku 1956 studoval při zaměstnání etnografii a folkloristiku na FF UK. Již během studia se zaměřil na mimoevropskou etnologii. V letech 1960-1962 působil jako odborný asistent geografie na Pedagogickém institutu v Karlových Varech, 1962-1972 jako odborný pracovník odboru rozvojových zemí v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV. Po roce 1972 se zcela věnuje literární tvorbě a pokračuje v badatelské a popularizační činnosti, spojené s četnými dlouhodobými cestami.
V 50. letech navštívil kavkazské republiky SSSR, od 60. let opakovaně
pobýval v Americe, Austrálii a Oceánii. Vykonal celkem čtrnáct cest kolem světa.
V letech 1963-1968 byl místopředsedou Čs.-latinskoamerické společnosti,
je členem mezinárodních etnologických společností při UNESCO v Paříži.

V nakladatelství Jota také vyšlo:
Miloslav Stingl – Ostrovy krásy, lásky a lidojedů, díl první
Bájné ostrovy Jižního Pacifiku vždy jitřily fantazii Evropanů. Jen někteří tam však skutečně dorazili, aby mohli obdivovat krásu polonahých žen, západ slunce nad ševelícími plážemi, ale třeba i řezbářské nebo tetovací umění Polynésanů. Čechem, jemuž se to v mnohém splnilo (ještě před nástupem globalizace), je etnolog Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury.
„Je ještě na světě něha? Je ticho, nepřerušený tok štěstí, je ještě na světě ráj? Ráj na světě… Říkají, že je. Že existuje! Etnograf ho nazývá Polynésií. A zeměpisec Ostrovy jižních moří,“ napsal Stingl v úvodu beznadějně rozebrané knihy z roku 1974.
Aktualizované a komentované vyprávění o krásách a tajích Tahiti, Samoy, Nového Zélandu, Markéz či Velikonočního ostrova přináší nejen klasické a brilantní Stinglovy postřehy, upevněné odbornou erudicí, ale i zcela nové pasáže věnované dalšímu polynéskému fenoménu: lidojedství.

Miloslav Stingl – 2012 – Mayové, jejich civilizace a zánik světa
Cestovatel, etnolog a spisovatel Miloslav Stingl se v této knize vydává za tajemstvím indiánských měst a indiánských pyramid. Představuje jejich civilizaci jako nesmírně vyspělou, což platí zejména o Mayích, jimž věnuje nejvíce pozornosti, neboť je považuje za nejpozoruhodnější a nejinteligentnější z kultur předkolumbovské Ameriky.
Čtení o Mayích je velmi aktuální, neboť na 21. prosince 2012 předpověděli zánik světa… Cestopis potěší všechny příznivce cestování, především zájemce o staré indiánské kultury předkolumbovské Ameriky. Miloslav Stingl se řadí mezi nejpřekládanější české autory. V jeho knihách se cestovatelské prožitky prolínají se snahou o popularizaci nejnovějších vědeckých poznatků z oblasti etnologie.

Foto: Nakladatelství Jota