Michal Gulyáš – My psi ze vsi

Nakladatelství a vydavatelství Olympia, ve spolupráci s vydavatelstvím Audios, vydalo koncem října letošního roku knihu herce a spisovatele Michala Gulyáše My psi ze vsi, která spadá do žánrové kategorie »pro celou rodinu« a jistě si získá srdce majitelů domácích mazlíčků, tedy především pejskařů.

Michalu Gulyášovi stál předobrazem literárního hrdiny jeho rodinný příslušník, pes Bugsy, celá rodina a především vesnice, kde všichni žijí. Příběhy jsou vyprávěné s vtipem a všechny končí laskavou poentou. Ten, kdo zná Mikulášovy patálie, by si mohl říci, že jsou tak trochu psané právě v psím duchu. Tak tedy Bugsy – (čti: Baksi) – je yorkšírský teriér a je to bystrý pozorovatel, talentovaný filozof a vtipný vypravěč. Miluje svého pána, svou paničku i jejich dceru Sofii, kterou považuje tak trochu za svou sestru. V pěti příbězích se dozvíte kdo jsou My psi ze vsi a kdo jsou jejich páníčkové. Komu se kdo líbí, kdo by se s kým válel v trávě a kdo má lepší čich, ostrý zrak nebo veselejší ocásek.

Obrázky podle všech plemen, která se v příbězích pobjevují, ale také podle těch lidských hrdinů, nakreslili manželé Marcela a Miloš Waterovi, jejichž výtvarný rukopis je známý několika generacím dětských čtenářů. Kniha je v pevné vazbě a potěší nejen jako vánoční dárek, ale určitě i jako dar všem těm, jejichž srdce patří věrným a oddaným psím kamarádům.

 

Více infa: https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/my-psi-ze-vsi-222874057

 

Foto: Vydavatelství Audios