Maryrose Woodová: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Neviditelný host

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Pro děti a mládež: Maryrose Woodová: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Neviditelný host. Hned po návratu z Londýna se naši tři Hrozní a jejich vychovatelka Penelopa Lumleyová ocitnou v jednom kole. Děti se totiž věnují pozorování ptáků v okolí Ashtonu a píší o nich knihu. Pro Penelopu to znamená maximální ostražitost, ale i tak jí nezbývá než převychovaným vlčatům věřit. Zároveň si láme hlavu nad záhadným darem a snaží se vyřešit zapeklitou otázku svého vlastního původu. Jak se vlastně ocitla na Akademii Agáty Swanburnové pro nadané dívky z chudých rodin? A proč se pro ni rodiče nikdy nevrátili?


Není to však záhada jediná. Kde se vzala, tu se vzala, do Ashtonu náhle přijíždí matka lorda Frederika, doprovázená proslulým cestovatelem admirálem Faucetem. Ukazuje se, že rodokmen Ashtonů je opletený spoustou temných tajemství. Když se z ničeho nic ztratí admirálův závodní pštros, děti zmobilizují všechny své síly, aby vzácného ptáka našly.
Tak začíná hon na pštrosa a Penelopě spousta starostí. Co když Hrozní v divoké přírodě zase zvlčí a celá její výchova bude k ničemu? A co když se do Ashtonu už vůbec nikdy nevrátí?

Maryrose Woodová: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Neviditelný host
pevná vazba s přebalem, 264 stran, cena: 298,- Kč
Originální název: The Incorrigible Children of Ashton: The Unseen Guest
Přeložil: Jan Kozák
Pro čtenáře od osmi let.

O autorce:
Maryrose Woodová píše knihy pro čtenáře, kteří ještě nemohou řídit auto, ale rádi cestují ve své představivosti. Třikrát získala prestižní cenu Richarda Rodgerse za nejlepší scénář. Všechny díly trilogie Nepolepšitelné děti byly zařazeny na výběrový seznam titulů pro mládež, který každoročně sestavuje literární společnost Junior Library Guild. Kromě psaní knih vyučuje scenáristiku a tvůrčí psaní, přednáší na školách a konferencích. Ve volném čase zahradničí, jezdí na kole a kajaku a také velmi ráda zkouší nejnovější vegetariánské recepty. Navštivte její stránky www.maryrosewood.com, její adresa na Twitteru je @Maryrose_Wood.

„Dějové zvraty ve stylu Charlotte Brontëové a Arthura Conana Doyla udržují v příběhu to správné napětí, aniž by pozbyl něco ze své brilantní vtipnosti.“
New York Times

Již vyšlo:

Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: TAJEMNÉ VYTÍ
Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“
O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci.
A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech.
Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností.
Kniha byla oceněna 1. místem na letošním Polabském knižním veletrhu za přínos v oblasti literatury pro děti.

Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: UTAJENÁ OBRAZÁRNA
Jen díky nezměrnému úsilí slečny Penelopy Lumleyové, jejich kurážné vychovatelky, jsou teď Alexandr, Beowulf a Kasiopea mnohem víc dětmi než vlčími mláďaty.
Ačkoli má slečna vychovatelka na děti dobrý vliv, vánoční večírek paní domu proměnili v hon a téměř zničili starobylé sídlo Ashtonů. Zatímco probíhají opravy, Ashtonovi s Penelopou a dětmi se přechodně stěhují do Londýna. Penelopa je v sedmém nebi, neboť hlavní město nabízí tolik možností, jak může svoje mimořádné žáčky vzdělávat. Zároveň je plné všelijakých nástrah. Třeba medvědí čepice palácových stráží dohánějí děti k šílenství, nemluvě o holubech, které v jednom kuse pronásledují.

Foto: Nakladatelství Jota