Martin Dunford – Řím

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Turistické průvodce: Martin Dunford – Řím. Nový celobarevný průvodce věčným městem.

image005
Řím je jedním z nejpůsobivějších měst světa, za což vděčí svým antickým památkám, jakými jsou Koloseum a Pantheon, fascinujícímu historickému centru a Vatikánu i s jeho bohatstvím. Toto šesté celobarevné vydání vás provede celým městem a současně poskytne užitečné rady a historické zajímavosti, stejně jako aktuální podrobnosti o místech vhodných k noclehu i stravování. Itineráře vám umožní strávit svůj pobyt co nejlépe, ať už patříte k milovníkům jídla nebo se zaměřujete především na památky.
Průvodce je doplněn řadou map a plánů města pro snadnou orientaci. A samozřejmě nechybí ani historická data, odkazy na doporučené knihy a filmy a jazyková část.


Vraťte se v čase a vydejte se do Říma obdivovat nesmrtelnou architekturu a ducha tisíce let staré kultury. Věřte, že takový zážitek bude nezapomenutelný.

brožovaná vazba, 368 stran, celobarevné provedení, cena: 578,- Kč

Celobarevné mapy obsahují větší množství informací v jasnější, pro uživatele pohodlnější podobě.
Zjednodušená struktura průvodců pomůže čtenářům rychleji se zorientovat.
Itineráře průvodců obsahují několik doporučených tras pro výlety, vyznačených i v mapové příloze.
Průvodci Rough Guides obsahují seznamy ubytovacích a stravovacích zařízení s adresami, aktuálními kontaktními údaji, otevíracími hodinami i cenami. Nechybí stručné hodnocení. V průvodcích najdete zvýrazněné osobní tipy a doporučení autora.

Letos již vyšlo:
Bali & Lombok
Nový Celobarevný průvodce čarovnými ostrovy Bali a Lombok.
Ostrovy Bali a Lombok jsou perlami Indonésie. Bali patří se svou unikátní směsicí tropické přírody, bílých pláží, tyrkysového moře a hinduistické kultury k nejoblíbenějším destinacím světa. Kromě špičkových podmínek k surfování a potápění zde najdete bohatý duchovní život a téměř ráj na zemi, počínaje luxusními hotely se zahradními koupelnami a jezírky, restauracemi, měkkými lehátky na plážích a konče až robinsonovsky romantickými chýšemi na pobřeží.
Lombok, tišší a méně známý soused Bali, je postavený na muslimských tradicích. Jeho kultura a umění proto nejsou tak okázalé a ani turistická infrastruktura zde zatím nedosáhla rozměrů Bali. Ostrov však oplývá množstvím nezničené přírody a nabízí neopakovatelné zážitky.

Průvodce řady Rough dobře znám a používám je proto, že jsou nejlepší!
Dr. Miloslav Stingl, cestovatel

Průvodce nakladatelství Jota vám sníží náklady na cestu.
Jiří Kolbaba, fotograf

Foto: Nakladatelství Jota