Mark Helprin – Zimní příběh

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Mark Helprin – Zimní příběh. Mytický příběh z New Yorku odehrávající se v několika časových rovinách o osudové lásce, která trvá navždy.


Jedné zimní noci, na samém počátku 20. století, se pouliční zloděj Peter Lake pokusí vyloupit honosný dům známého novinářského magnáta. Dům však není prázdný – Peter zde najde krásnou dívku jménem Beverly, hrající na klavír. Peter jejímu kouzlu okamžitě podléhá. Jejich láska však zůstává nenaplněna, protože Beverly záhy umírá na tuberkulózu. Zoufalý Peter se během jedné z honiček, kterou na něj uspořádají členové zlodějského gangu, vrhá z Brooklynského mostu do vody. Zdá se, že příběh končí… Osud však rozhodne jinak. Peter Lake se znovu vynořuje o mnoho desetiletí později, obdařený zvláštními schopnostmi, o kterých zpočátku nemá ani tušení. Zmateně tápe v ulicích New Yorku své vlastní budoucnosti a jen matně si vzpomíná, odkud přichází. Teprve při spatření starého obrazu s Beverly si uvědomí, kým je, a vydává se najít svou lásku i smysl života…

Pevná vazba s přebalem, 768 stran, cena: 448,- Kč
Originální název: Winter’s Tale
Přeložil: Jan Sládek
Vychází i jako e-kniha

O autorovi:
Mark Helprin se narodil v roce 1947 a je americký spisovatel, novinář a vedoucí pracovník Claremontského institutu pro studia politiky a politické filozofie, zaměstnancem Americké akademie v Římě a členem amerického Výboru pro zahraniční vztahy. Helprinovy knihy, založené na fantazii a fikci, zahrnují množství nesourodých žánrů a stylů. Sám o sobě tvrdí, že nepatří k žádnému z literárních směrů, hnutí, ani módních trendů.

„…obraz takové krásy a čistoty, až z toho přechází vnitřní zrak.“
Publishers Weekly

Stejnojmenná filmová adaptace knihy byla do kin byla uvedena 13. února 2014. V hlavních rolích se představili Colin Farrell, Russell Crowe, Will Smith a Jessica Brown Findlay.

Foto: Nakladatelství Jota