Knížka o radostech na elektrickém vozíku

Život na vozíku není horší, je jen jiný… vášnivě jiný. Okořeněný humorem. A oproti životu před úrazem má jednu zásadní výhodu – ještě nebyl ukončen!

Schránka01

Zdeněk Svěrák o autorovi: „Václav Uher ztratil schopnost chodit, ale neztratil humor. Ten ho přenáší přes výmoly života a elektrický vozík je jen přídavný spojenec. Václave, možná, že to ještě nevíte, ale Vy jste spisovatel. Napsal jste humoristickou knížku, které jsem četl zatím jenom asi třetinu, ale vím jistě, že máte literární talent. A chtěl bych, abyste mi slíbil, že budete pokračovat.“

 

Neobyčejně humorné příhody obyčejného vozíčkáře.

Říká se, že život začíná ve třiceti. Ale co když může začít i jindy a jinak? Třeba v necelých osmnácti letech pádem ze stromu. Václav Uher – jeden kvadruplegik z čeledi poúrazovité, kůň, který se dostal na vozík kvůli vlastní konině, dává ve své knize nahlédnout do neobyčejného života obyčejného vozíčkáře. Život na vozíku není horší. Je jiný. Vášnivě jiný. A oproti životu před úrazem má jednu zásadní výhodu – ještě nebyl ukončen. A víte, že se dá na vozíku zažít spousta legrace a humorných situací?

pozvanka DL_Zality kaktus

Václav Uher byl do sedmnácti let podle svých slov »obyčejný kluk z podlesí«. Měl rád fotbal, snowboard a těšil se, že se stane dřevorubcem jako táta. Pak ale přišel úraz a s ním elektrický vozík. Jeho život se stal, jak sám říká, vášnivě jiným. Díky své houževnatosti žije velice aktivně. Pracuje, předsedá České federaci Powerchairhockey, cestuje, pořádá dobrodružné výpravy, píše blog, zapojuje se do veřejného dění…

Se svým vozíkem prožívá již více než patnáct let neuvěřitelná dobrodružství, často i za hranicemi naší země, a o svých zážitcích a setkáních s mnoha lidmi sepsal knihu Zalitý kaktus.

 

Václav Uher – Zalitý kaktus

160 stran

formát 130 x 190 mm

měkká vazba

cena: 199,- Kč

 

Kniha bude také v prodeji na benefiční akci Běh pro Paraple dne 18. června 2017 od 14 hodin na Vítkově. A pokud máte i vy chuť podpořit dobrou věc přijďte si s námi a se všemi přáteli Centra Paraple zaběhat.

 

Foto: Grada