Knihy Dobrovský představují Vesmírníček

Již v říjnu tohoto roku Knihy Dobrovský exkluzivně uvedou na své knižní pulty jedinečný titul Vesmírníček určený pro dětské čtenáře. Vznikl díky spolupráci Dr. Petra Brože, vědce, geologa a odborníka na sopečnou činnost ve Sluneční soustavě, a české ilustrátorky Lucie Škodové.

Název připravované dětské knihy, Vesmírníček, odkazuje na všemi oblíbené pohádky na dobrou noc. Vesmírníček ale oproti klasickým večerníčkovým pohádkám obsahuje zajímavá fakta o Sluneční soustavě a jednotlivých planetách.

A co na děti a rodiče v knize čeká? Sedmdesát zábavných ilustrovaných příběhů plných zajímavých informací a také nápady a návody na to, jak si některá fakta ověřit přímo v pokojíčku! Dozvíme se například, proč je výzkum Merkuru taková fuška nebo jak se pídí po Marťanech. V některých kapitolách ale naopak zůstaneme bezpečně na Zemi. Zjistíme, proč sopky prdí a smrdí, a navíc si jednu budeme moci společně vyrobit!

Celou knihou vás provede parta zvídavých červíků. Takových, kteří vrtají v hlavě nejen dětem při jejich objevování světa kolem, ale i rodičům, když přijde už po desáté oblíbená otázka: „A proč…?“.

Vesmírníček je zatím nejnákladnější dětskou publikací z produkce nakladatelství Dobrovský s.r.o., které doposud vydalo přes 1 500 titulů pod dvanácti nakladatelskými značkami. Vesmírníček vychází pod populární značkou dětské literatury Drobek.

 

Petr Brož a Lucie Škodová – Vesmírníček

Už jste někdy zažili, že ve vás něco vyvolalo neutuchající otázku proč? Začal vám v hlavě hryzat červík poznání a nenechal toho, dokud jste nenašli odpověď? To my, vědci a vědkyně, dobře známe.

A protože také moc dobře víme, jakou radost a zábavu objevování nových věcí přináší, chtěli jsme se s vámi o ně podělit.

O autorech:

Dr. Petr Brož, autor knihy

Dr. Petr Brož pracuje jako vědec. Odborně se věnuje výzkumu sopečné činnosti napříč Sluneční soustavou. Specializuje se na Mars. Současně se věnuje i popularizaci geovědních oborů a baví ho hledat nové cesty, jak výsledky vědeckého bádání přiblížit veřejnosti. Je laureátem Prémie Otto Wichterleho (2018) udělované vědcům Akademie věd České republiky do 35 let, kteří dosáhli mimořádných výsledků, a Ceny Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových (2017) pro talentované studenty a mladé talentované vědecké pracovníky do 33 let svého věku, kteří prokázali výjimečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru.

 

Lucie Škodová, ilustrátorka

Vystudovala Soukromou střední výtvarnou školu v Písku a učitelství výtvarné výchovy a psychologie na ZČU v Plzni. Od roku 2008 se plně věnuje grafickému designu a ilustraci. Je autorkou loga, se kterým město Plzeň vyhrálo kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2015. Kromě grafiky se zaměřuje především na dětskou a populárně-naučnou ilustraci. Spolupracuje s dětskými časopisy a vzdělávacími institucemi (Mendelovo muzeum, Masarykova univerzita, Akademie věd). Interaktivní hry s jejími ilustracemi byly součástí jihomoravské expozice na Světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Pod vlastní značkou Ajeejee také vytváří edukativní hry a materiály pro děti.

 

Oficiální anotace knihy Vesmírníček

Už jste někdy zažili, že ve vás něco vyvolalo neutuchající otázku proč? Začal vám v hlavě hryzat červík poznání a nenechal toho, dokud jste nenašli odpověď? To my, vědci a vědkyně, dobře známe.

A protože také moc dobře víme, jakou radost a zábavu objevování nových věcí přináší, chtěli jsme se s vámi o ně podělit. Připravili jsme pro vás proto naučnou cestu naší Sluneční soustavou.

Staňte se na malou chvíli geology i kosmonautkami a vydejte se za napínavým dobrodružstvím na povrch i do nitra planet a měsíců. Objevujte s námi odpovědi na to, jak bychom mohli žít na Venuši, jak by mohl vypadat život na Marsu, jak zlevnit cesty do vesmíru, a na mnohé další otázky.

Zachumlejte se pod peřinu a užijte si s rodiči tuto cestu za poznáním. A rodiče, vy si užijte, že chvilku nemusíte odpovědi na nekonečné proč vymýšlet sami… Čeká vás 70 otázek a odpovědí i spousta přemýšlení před spaním!

 

Foto: www.knihydobrovsky.cz