Knihy Dobrovský představují autobiografii Davea Grohla z Nirvany

Již příští týden Knihy Dobrovský uvedou na své knižní pulty autobiografickou publikaci Davea Grohla, americké rockové legendy, zpěváka, bubeníka a kytaristy, člena Nirvany a zakladatele skupiny Foo Fighters. Kniha s názvem Vypravěč je pro čtenáře připravena na 7. září. Je rozdělena do pěti životních období zpěváka, přičemž každé je samozřejmě doplněno fotografiemi.

Titul Vypravěč byl v zahraničí velkolepě přijat nejen hudebními fanoušky, ale i odbornou veřejností a předními médii. Na mezinárodní databázi Goodreads je oceněna 4,5 hvězdami z pěti. Hodnocení zanechalo přes šedesát tisíc čtenářů. Na Amazonu pak více než dvacet pět tisíc čtenářů knihu hodnotí ještě lépe, v průměru 4,8 hvězdami.

„Povím vám, jak jsem v osmnácti letech vyrazil na turné s kapelou Scream, hrál s Nirvanou a Foo Fighters, jamoval s Iggy Popem nebo vystupoval na Oscarech. Tancoval jsem s AC/DC a Preservation Hall Jazz Bandem, bubnoval pro Toma Pettyho a potkal jsem se se sirem Paulem McCartneym. Vyprávěl jsem pohádky na dobrou noc s Joan Jett a jednou jsem se i náhodou setkal s Little Richardem. A pak jsem taky letěl přes půl světa, abych si užil velkolepou noc se svými dcerami…“ doplňuje k představení své publikace sám Dave Grohl.

 

Dave Grohl

Vypravěč

Tak jsem napsal knihu.

Léta jsem přemýšlel, že to udělám, a dokonce jsem dostal pár pochybných nabídek. („Je to hračka! Stačí udělat čtyři hodiny rozhovorů, najít někoho, kdo to za tebe napíše, dát tvůj obličej na obálku a bude to!“). Rozhodl jsem se, že svoje příběhy napíšu, jak jsem to dělal vždycky – vlastní rukou. Jsou jako píseň, kterou jsem nahrál a nemohu se dočkat, až se o ni podělím se světem, nebo čtení primitivního deníkového záznamu ze zašpiněného sešitu. Nebo dokonce poslech svého vlastního hlasu, který se v dětství odrážel od plakátů Kiss u mě v pokoji.

Rozhodně to neznamená, že bych končil s prací, ale dává mi to možnost si trochu posvítit na to, jaké to je být klukem ze Springfieldu ve Virginii, který kráčí životem a zároveň si plní všechno, o čem jako mladý muzikant snil.

 

Foto: www.knihydobrovsky.cz