Kniha Volání kukačky Roberta Galbraitha alias J.K. Rowling vyjde v únoru

Nakladatelství Plus získalo exkluzivní práva na české i slovenské vydání detektivního románu Volání kukačky Roberta Galbraitha – pseudonym J.K. Rowlingové. Překladu se pro české vydání ujal Ladislav Šenkyřík, pro slovenské vydání Diana Ghaniová. Volání kukačky vyjde v únoru 2014. Kniha se pyšní oceněním The New York Times bestseller, kde se na žebříčku nejprodávanějších titulů drží dodnes.


Volání kukačky je vysoce ceněným debutem Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s Cormoranem Strikem, vskutku neobyčejným soukromým detektivem, který svou originalitou najde mezi současnými detektivy jen stěží sobě rovného. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Strike je válečný veterán, který si z Afganistanu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Při řešení nového případu zdánlivé sebevraždy slavné modelky proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, přichází na hrůzné souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí…
„Volání kukačky vychází z té nejlepší britské detektivkářské tradice a posouvá ji o krok dál. V postavě Cormorana Strikea se bezpochyby zrodila nová hvězda mezi detektivy. Už teď se těším na jeho další případy,“ přiznává Martina Mašínová, šéfredaktorka nakladatelství Plus.

Foto: Nakladatelství Plus