Katherine Pancolová – Muchachas 3 [mučačas]

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie pro ženy s nadhledem: Katherine Pancolová – Muchachas 3 [mučačas]. Pro jedny je to čas odplaty. Pro jiné čas osvobození. Nebo naděje. Všechno se zaplétá, rozplétá, znovu zaplétá. Muchachas kráčejí dlouhými kroky kupředu. Člověk nikdy neví, co se stane. Zadrží dech, drží jim palce. Viva las muchachas!

large
V posledním dílu trilogie Muchachas se setkáváme se Stellou, s Joséphine, Hortense i Calypso. Stella se konečně postaví svému tyranskému nevlastnímu otci. Hortense uskuteční svůj sen a Calypso objeví lásku a pravdu o svém původu. Joséphine najde svou novou rodinu. Naše hrdinky se potkávají a ovládají se navzájem. Každá z nich má odlišnou povahu: dobyvatelka Hortense, mstitelka Stella, křehká Joséphine, zasněná Calypso. Každá po svém uzavírá svůj příběh.

***

„Zase jsou tady příběhy neohrožených dívek – letí, klopýtnou, ale vždycky se zase zvednou…“
Ici Paris

pevná vazba s přebalem, 455 stran
cena: 348,- Kč
Originální název: Muchachas 2
Přeložila: Jitka Řihánková
Vychází také jako e-kniha.

O autorce:
Katherine Pancolová se narodila v roce 1954 a pracovala v redakcích časopisů Paris Match a Cosmopolitan, známé jsou její rozhovory s představiteli politického a kulturního života (R. Reagan, J. Chirac, J. Hallyday). Je autorkou čtrnácti románů, z nichž největšího úspěchu dosáhla volná trilogie Žluté oči krokodýlů (2006), Pomalý valčík želviček (2008) a Veverky v Central parku bývají v pondělí smutné (2010). První díl se dostal na dlouhou dobu na nejvyšší příčky bestsellerů, získal ocenění Maison de la Presse 2006 a následujícího roku byla Pancolová vyhlášena nejlepší spisovatelkou roku. iLiteratura.cz knihu Žluté oči krokodýlů zařadila mezi Nejlepší knihy roku 2011.

V nakladatelství Jota již vyšlo:
MUCHACHAS 1 [MUČAČAS]
Čtyři roky po úspěšné trilogii Žluté oči krokodýlů, Pomalý valčík želviček a Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné se Katherine Pancolová vrací s novou sérií Muchachas. Hlavním tématem prvního dílu je domácí násilí, ale znovu zde potkáme i známé postavy: Hortense, Garyho, Joséphine a Philippa. Hortense žije s Garym, který studuje hudbu, v New Yorku a chce se zde prosadit v módním průmyslu. Pak vstupuje na scénu Stella, jejíž život je na hony vzdálen od života celebrit v žáru velkoměsta. Rozhodla se utéct od otce tyrana, který bije matku a jako vůdce místní mafie ovládá celé městečko. Nikdo si netroufá postavit se mu. Stella se zoufale snaží žít normální život, uchránit své blízké před vlivem svého otce Raye, ale neustále se střetává s minulostí. Zdánlivě nesourodé osudy hlavních postav se překvapivě spojí v nečekané pointě.

MUCHACHAS 2 [MUČAČAS]
Muchachas jsou zpět! A s nimi i známé postavy z minulé trilogie, jejichž osudy se odehrávají v New Yorku, Londýně i Paříži. Po krátkém představení v prvním díle se na scénu vrací Hortense Cortèsová s ambiciózním projektem: založit vlastní návrhářskou firmu. Podaří se jí uspět? Její přítel, klavírista Gary, se vrhá do vzrušujícího dobrodružství se spolužačkou Calypso Muñezovou, dívkou nevzhledného zevnějšku, která je však virtuózní houslistkou vyzařující vnitřní krásu. Budou mít při společném vystoupení úspěch? Na druhé straně Atlantiku čelí Joséphine Cortèsová svým úzkostem: na popud mladší dcery se vrátila z Londýna do Paříže, prožívá citové zklamání a při přednáškách v Lyonu ji sleduje neznámý muž…

„Nechávám se inspirovat vším. Svým životem, životem svých přátel, příběhy, které čtu v časopisech, nebo těmi, co se šíří od ucha k uchu, neznámými lidmi v metru, matkami a jejich dětmi u pokladny v supermarketu, zamyšlením čtenáře na mých internetových stránkách…“
Katherine Pancolová

Foto: Nakladatelství Jota