Kateřina Petrusová – Zakázaná přitažlivost

Od této autorky jsem již tři knihy četla a tak jsem Zakázanou přitažlivost brala do ruky s určitým očekáváním. Těšila jsem se na čtivý román s nádechem humoru a romantiky. Jupí, super, nádhera, mé očekávání bylo splněno a já si čtení hezky užila a sjela jsem ji jedním dechem. Autorka má styl, kterého se drží a je to dobře. Sama vím a mám zjištěno, že má mnoho fandů v diskusích na internetu, kteří tuto novinku očekávali, tak jako já. Je příjemné slyšet, že i v dnešní době lidi rádi dají peníze za knihu české autorky. Jsou spokojení a těší se na další titul.


Je to třetí díl volně na sebe navazující série k italské mafiánské rodině Bavettových. Předešlé vyprávěly o bratřích, kteří dokázali odejít z rodinné mafiánské tradice. Žijí spokojeně se svými rodinami. Jeden z bratrů – Robert, založil bezpečnostní agenturu. Dalo by se říct, že je na straně dobra a přetáhl k sobě z mafie Henryho, který budí respekt svým robustním zjevem. Skvěle se hodí na bodyguarda. Dostane za úkol pohlídat senátorovu dceru Emily. Emily se útěkem do New Yorku chce osamostatnit, ale rodiče mají o ní strach. Dovolí jí to jen pod podmínkou bodyguarda. Henry z tohoto úkolu ze začátku není vůbec nadšen. Ale postupem času se mu začne Emily líbit. Ví, že to není vhodné a tak statečně jejím svodům odolává. Emily se také Henry líbí, připomíná ji plyšáka – ubručený medvěd, který nekouše. Tohle oťukávání a seznamování mám moc ráda a zde je to podáno i s vtipem, kdy jsem měla úsměv na rtu skoro pořád. No a ať to máme pestřejší, tak se objeví skutečný psychopat, který má na Emily zálusk a různě ji straší a dává o sobě vědět. Začíná pátrání se kterým pomáhají všichni členové agentury. Ti se mezi sebou provokují, špičkují a jsou nadšení z akce, což jsem si taky s úsměvem vychutnala.
Kniha zaujme i obálkou, je to pevná vazba bez přebalu, což je dle mého to nejlepší řešení. Nemá se co skrčit a kniha vypadá moc dobře. K tomu mají všechny tři díly sladěné obaly, takže je v knihovničce na první pohled vidět, že k sobě patří. Jsem moc ráda, že česká autorka umí tak skvěle psát a já ji fandím a doufám, že se od ní brzy dočkám další knihy. A taktéž jsem ráda, že nakladatelství Fragment podporuje české autory.

Foto: Nakladatelství Fragment