Kateřina Petrusová – S hlavou v oblacích (pejru)

Hrozně dobře se čte. Neuvěřitelně. Ale opravdu fakt… To je první myšlenka, která mě napadla po zaklapnutí knihy, když jsem nechala na sebe působit dozvuky tohoto vtipného, milého, hřejivého a zamilovaného románu – nej román o lásce, co jsem za poslední dobu četla. Sice má jedno mínus a to, že je moc krátký – měla jsem ho přečtený za tři hodiny, chtěla jsem číst dál a nebylo co…


A o čem to je? O neobyčejně průměrné dívce Markétě, která jede na víkend za kamarádkou. Do cesty se jí doslova postaví kůň a aby se mu vyhla, skončí v příkopě. Když se vydá hledat pomoc s odtažením auta, kůň ji zavede na statek, kde potká svého Marvina alias Pavla. Markéta totiž moc ráda dáva přezdívky, které vystihují vzhled té dané osoby. Po zjištění, že auto bude pojízdné až v pondělí, jí Pavel nabídne, ať straví víkend u něj na statku. Pro Markétu je to ten nejhezčí sexy víkend co zažila. Snaží si namluvit, že to byl jen úlet, protože si o sobě nic neřekli a myslí si, že to pro Pavla nic neznamenalo. Po sedmi týdnech zjistí, že je těhotná. Jede to Pavlovi říct, ale není doma a potká tam jen holčičku, která se Pavlovi podobá. Markéta na nic nečeká, jede domů s mylnou myšlenkou, že je Pavel zadaný. Po šesti měsících těhotenství, je firma, kde pracuje prodána a novým majitelem je Pavel. Po několika neuvěřitelných komických situacích to Pavlovi prozradí a koná se šťastný hapyend.
Hrozně se mi líbilo, jak autorka líčí pocity těhotné Markéty, takže splašené hormony má většina těhulek. A chlapi musí pochopit, že za to my opravdu nemůžeme, za to můžou hormony. Ženy jsou v tom nevinně.
Děj byl trochu předvidatelný, ale vůbec to příběhu neubralo na kráse. Kdo se chce dobře naladit a k tomu podpořit dobře píšící českou autorku, tak tomu vřele radím, ať běží do nejblížšího knihkupectví a udělá si radost koupí této knihy.

Foto: Nakladatelství Fragment