Julie Halpernová – Mateřská, ale určitě ne dovolená

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Julie Halpernová – Mateřská, ale určitě ne dovolená. Jak přežít horskou dráhu zvanou mateřská aneb 3 kila štěstí a život naruby.

Sclavi Emigrantova píseň
Šestatřicetiletá Annie je středoškolská učitelka na mateřské dovolené, kterou si představovala jako období, kdy se bude sbližovat se svým miminkem. Jenže namísto toho musí řešit problémy s vlastním tělem, které se ne a ne vrátit na původní váhu; s  dítětem, které odmítá spát; s manželem, který se s ní chce pořád milovat (jemu snad přeskočilo??); s nezadanými kamarádkami, co jí nedokáží poradit; a s matkou, jež se právě teď rozhodla odjet na dovolenou. Jediní, kdo Annie OPRAVDU chápou, jsou ti báječní lidé, s nimiž tráví bezesné noci při telemarketingu. Jak se Annie snaží proplétat životem
s novorozencem, dochází jí, že ne všecky maminy jsou ze stejného těsta. Je ale pevně rozhodnutá nalézt tu správnou cestu, milovat své miminko, svého manžela a sebe samu – i když bude muset po zbytek plodného života nosit chrániče bradavek.
Bez servítků podané, zasvěcené a  zábavné vyprávění o zaměstnané ženě, která je přesvědčena, že je připravená pořídit si dítě, dokud ji mateřská nevyvede z omylu.

Julie Halpernová – Mateřská, ale určitě ne dovolená
pevná vazba s přebalem, 288 stran
cena: 298,- Kč
originální název: Maternity Leave
přeložila: Naďa Funioková
vychází také jako e-kniha.

O autorce:
Julie Halpernová je autorkou pěti románů pro mládež a jedné obrázkové knihy pro dětské čtenáře. Mateřská, ale určitě ne dovolená je jejím prvním románem pro dospělé. Předtím, než se stala mámou na plný úvazek a spisovatelkou, pracovala jako školní knihovnice. Ve svém imaginárním volném čase ráda cestuje, kouká na televizní pořady pro dospělé a cpe se pečivem. Julie žije na předměstí Chicaga spolu se svým manželem, spisovatelem a ilustrátorem Matthewem Cordellem, a jejich dvěma dětmi.

Foto: Nakladatelství Jota