J. D. Větrovský – Až sem to bylo dobrý

Nakladatelství Bondy přichází se svou první podzimní novinkou, obsáhlým románem Až sem to bylo dobrý. Publikace o třech stech stranách, se strhujícím dějem, milostnými zápletkami, složitými rodinnými i pracovními peripetiemi, ale také osobitými úvahami nad smyslem života, které z ní dělají víc než jen čtivý thriller, je podepsána J. D. Větrovský. Pod tímto pseudonymem se skrývá Jiří Drachovský.

Schránka01

Na záložce knihy je uvedena jeho osobní charakteristika: »podnikatel osudem, založením tulák«. Budete li pátrat po jeho bližší identitě, nejspíše zjistíte, že působí v reklamě a je také vášnivým milovníkem koní. Z autora samotného ovšem bližší podrobnosti nedostanete, o svém osobním životě odmítá hovořit. Vnímavý čtenář ale nejspíše postřehne, že román má i mnohé autobiografické rysy.

Zajímavé ovšem je, že jméno Jiří Drachovský není v české literatuře úplně neznámé. Ten, kdo by tímto směrem pátral, by se však měl ponořit velmi hluboko do historie. Stejnojmenný předek Jiřího Drachovského, český rytíř Jíří z Dráchova, totiž, alespoň podle cestopisné knihy, kterou za národního obrození vydal český měšťan Jan Rulík, v roce 1693 navštívil s ruským poselstvem Čínu a sepsal o tom svědectví.

Jiří Drachovský o své knize:

Snažil jsem se svou knihou nejen pobavit, ale také šířit své přesvědčení, že všechny bytosti na Světě mají svoje poslání, nebo chcete-li osud. Tomu, kdo ho hledá, kdo se zabývá jakýmsi vyšším smyslem, tomu jsou předkládány indicie, které směřují na cestu, kolej, dráhu, která je tady pro něj připravena. A na které je možné nalézt naplnění, harmonii, lásku a bezdůvodné štěstí… Některá z cest je však delší, strastiplnější a vykoupená velkou bolestí. O to je ale opravdovější!“

Anotace:

Podnikatel osudem, vnitřním založením tulák J. D. Větrovský začal psát svůj příběh v rámci psychoterapie, jež mu měla pomoci zvládnout těžkou životní zkoušku. Vytvořil však výborně čtivý román, který má reálnou šanci oslovit široké publikum. Čtenář nejen ocení, že kniha je plná nečekaných zvratů, mimořádných situací a v neposlední řadě i silných milostných zápletek, ale zaujmou ho i autorovy osobité úvahy o smyslu života a naplnění vlastního osudu. Tato kniha je neobyčejná, je z rodu děl, které dovedou pobavit a zaujmout a zároveň napovědět, jak v současném cynickém světě nalézt klid a harmonii.

Cena: 299,- Kč

Foto: Nakladatelství Bondy