Iva Procházková – Eliáš a babička z vajíčka

Takto bych si představovala ideální knihu pro děti. Nádherné ilustrace, jemně zbarvený kvalitní papír, dobře napsaný a zajímavý příběh. Ve kterém nechybí vtip a ponaučení. Jsem z této knihy nadšená a moc se mi líbí.


Eliáš je šestiletý kluk, který má velmi zaneprázdněné rodiče. Díky své práci na něj nemají čas. Eliáš je z toho smutný. Když jednou táta slíbil, že s ním půjde do parku a zase na to zapomněl, tak šel sám. A jak byl naštvaný porušil zákaz a šel za zeď parku pro zatoulaný balon. Místo balonu našel velké zlaté vajíčko. Eliáš z tohoto nálezu byl nadšený. Už si představoval, že se vylíhne malý ptáček a on se bude o něj starat. Vajíčko si vzal domů, uložil do ponožek a čekal co se bude dít. Jaké bylo pro něj překvapení, když se z vajíčka vyklubala malá babička a měla na zádech křídla. Obstaral jí oblečení, krmil jí piškoty a naučil ji chodit a létat. Mezitím rodiče na něj díky práci neměli vůbec čas a Eliáš řešil, kdo mu pomůže udělat létajícího draka na dračí soutěž. Nakonec rodiče dostanou rozum a uvědomí si, že mají dítě. A babička? To si musíte přečíst co se s ní stalo.
V příběhu je hezky vykresleno, jak rodiče staví svůj čas s prací nad vše. Jak jsou děti z toho smutné a jak i malá věc udělá velikou radost. Babička se na vše vyptávala a učila se mluvit. To je vykresleno vtipně a s poučením. Mě bavilo si i knihou jen tak listovat a vychutnávat si obrázky, barvy a papír. Určitě se s dětmi budeme k této nádheře vracet. Kniha je určena pro děti od šesti let a Mladé frontě se moc povedla.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta